Nowy radiowóz dla policji w Kleszczowie

Nowy radiowóz dla policji w Kleszczowie

Od 17 stycznia Posterunek Policji w Kleszczowie dysponuje nowym pojazdem. Pomocy w jego zakupie udzieliła Gmina Kleszczów. W ubiegłym roku Rada Gminy podjęła uchwałę o przeznaczeniu na zakup nowego radiowozu dotacji w kwocie 100 tys. zł.

Prezentacja nowego auta marki KIA Sportage oraz przekazanie kluczyków odbyło się w Kleszczowie na placu przed siedzibą Urzędu Gminy.

Udział w tym wydarzeniu wzięli asp. Paweł Wódka - dzielnicowy z Posterunku Policji w Kleszczowie, insp. Grzegorz Czubakowski - komendant powiatowy policji w Bełchatowie, wójt gminy - Sławomir Chojnowski, przewodnicząca Rady Gminy Kleszczów - Katarzyna Biegała, asp. szt. Piotr Kostrzewa - kierownik Posterunku Policji w Kleszczowie, asp. Grzegorz Kapelańczyk - dzielnicowy Posterunku Policji w Kleszczowie.

KIA Sportage, która trafiła na wyposażenie Posterunku Policji w Kleszczowie kosztowała 201 tys. zł. Dotacja z budżetu Kleszczowa została uzupełniona środkami z budżetu policji. Auto jest wyposażone w benzynowy silnik 1,6, ma moc 175 KM oraz napęd na cztery koła.

Przewodnicząca Rady Gminy Kleszczów, Katarzyna Biegała przekazując kluczyki do nowiutkiego radiowozu wyraziła nadzieję, że będzie on dobrze służył policjantom, którzy patrolują teren gminy Kleszczów i dbają o bezpieczeństwo.

Więcej o:
policja kleszczów
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE