Nowy parking powstanie w Łękińsku

Nowy parking powstanie w Łękińsku

Gminne inwestycje przy ulicy Szkolnej w Łękińsku nie skończą się wraz z rozbudową miejscowej Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika. Kolejnym przedsięwzięciem, realizowanym po tej samej stronie ulicy i na sąsiednich działkach będzie budowa parkingu dla samochodów osobowych. Parking na 36 miejsc sąsiadować będzie z istniejącym już od paru lat miasteczkiem ruchu drogowego.

Z ponad 2300 m kw. przeznaczonych pod tę inwestycję miejsca postojowe oraz tzw. ciągi jezdne zajmować mają 950 m kw., zaś ciągi piesze - blisko 230 m kw. Wyznaczono również przeszło 550 m kw. na urządzenie trawnika. Pozostała powierzchnia (506 m kw.) posłuży do doprowadzenia drogi dojazdowej do terenów rolnych, położonych po południowej stronie parkingu. Nowy parking ma być wyposażony w elementy małej architektury: ławki, stojaki na rowery, kosze na śmieci. Teren zostanie oświetlony, będą również posadzone drzewka.

Urząd Gminy do 19 listopada przyjmował oferty potencjalnych wykonawców tej inwestycji. Chęć realizacji gminnego zamówienia zadeklarowało aż 15 wykonawców. Są to nie tylko firmy z regionu łódzkiego, ale również z województwa śląskiego. Obecnie trwa weryfikacja złożonych ofert. Inwestycja ma być zrealizowana w ciągu 6 miesięcy.

Więcej o:
kleszczów urząd gminy kleszczów więcej miejsc parkingowych w kleszczowie
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE