Nowy klub w radzie miejskiej

„Razem” - taką nazwę nosi nowo powstały Klub Radnych w Radzie Miejskiej w Radomsku. Tworzą go trzej samorządowcy: Beata Kowalska (RdR), Artur Werner (RdR) i Andrzej Otoliński (PSL).

„Razem” - taką nazwę nosi nowo powstały Klub Radnych w Radzie Miejskiej w Radomsku. Tworzą go trzej samorządowcy: Beata Kowalska (RdR), Artur Werner (RdR) i Andrzej Otoliński (PSL).O utworzeniu Klubu poinformował podczas poniedziałkowej sesji (23 marca) przewodniczący rady Jacek Gębicz. Jak jednak tłumaczy przewodniczący nowego Klubu Artur Werner, „Razem” powstał zdecydowanie wcześniej.

Do dnia dzisiejszego nie było możliwości, aby poinformować o jego powstaniu opinii publicznej. Dlaczego „Razem”? Po pierwsze, ponieważ razem działamy na rzecz miasta i mieszkańców a po drugie dlatego, że aby zawiązać klub w radzie potrzeba co najmniej trzech radnych – tłumaczy przewodniczący Werner.

Trójka radnych „Razem” tworzy w radzie miejskiej większościową koalicję. Czy zawiązanie osobnego Klubu coś znaczy?

To nie jest żaden rozłam z Platformą Obywatelską. Nadal jesteśmy w koalicji z radnymi PO oraz radnym Sławomirem Kowalczykiem - zapewnia  Artur Werner. – Nic niepokojącego się nie dzieje. Możemy mieć różne zdania, ale staramy się zawsze wypracować jakiś konsensus dla dobra mieszkańców. I taka naprawdę jest nasza idea – dopowiada Beta Kowalska.

Autor: Monika Bednarczyk-Bojdo Tygodnik "Między Stronami"

Więcej o:
urząd miasta klub radnych rdr psl
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE