Nowy aparat echokardiograficzny w szpitalu w Radomsku

Nowy aparat echokardiograficzny w szpitalu w Radomsku Fot. Szpital Powiatowy w Radomsku

Szpital Powiatowy w Radomsku wzbogacił się o nowy aparat echokardiograficzny.

- W nowoczesnej medycynie bardzo ważna jest prawidłowa diagnostyka, a ta nie jest możliwa bez najnowszej generacji sprzętu, który wspomaga pracę lekarzy. Do naszej placówki trafił właśnie nowy echokardiograf o wartości 200 581,92 zł – informuje radomszczański szpital.

Nowy aparat będzie służyć pacjentom oddziału kardiologii oraz pacjentom leczonym w trybie ambulatoryjnym w poradni kardiologicznej. Urządzenie zostało zakupione ze środków własnych placówki.

Echokardiograf to badanie diagnostyczne, które wykorzystuje fale dźwiękowe do wizualizacji struktur serca. Jest to metoda nieinwazyjna, która pozwala na uzyskanie obrazu serca z zewnątrz, bez konieczności wprowadzania sondy lub narzędzia do wnętrza ciała.

Echokardiografia jest powszechnie wykorzystywana w diagnostyce chorób serca, takich jak choroba niedokrwienna serca, choroba zastawek serca, kardiomiopatia czy choroba tętnic wieńcowych. Pozwala na ocenę wielkości i funkcji poszczególnych części serca oraz na wykrycie ewentualnych nieprawidłowości w jego pracy. 

Więcej o:
radomsko szpital radomsko aparat echokardiograficzny zakup diagnistyka
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE