Nowoczesne aranżacje łazienki

Nowoczesne aranżacje łazienki

Urządzając dom lub remontując mieszkanie, nie można nie zadać sobie pytania o to, jak urządzić łazienkę. Dobra aranżacja powierzchni i zastosowanie odpowiedniego wyposażenia będzie miało kluczowe znaczenie dla wygody w jego użytkowaniu. To oznacza umiejętność wykorzystania powierzchni i taki dobór wyposażenia, by powstał wygodny i piękny salon kąpielowy.

Jak urządzić małą łazienkę?

Mała łazienka w bloku często przyprawia projektanta o ból głowy. Uwzględnić trzeba nie tylko metraż, ale również umiejscowienie przyłączy hydraulicznych. Wybór armatury łazienkowej i całego wyposażenia zacząć należy od największych gabarytowo przedmiotów. Zastanowić się w pierwszej kolejności należy nad tym, czy zamontowana zostanie kabina prysznicowa, czy też mała wanna przyścienna.

Kolejnym dużym elementem jest pralka. W małej łazience może nie być wystarczająco dużo miejsca na ten sprzęt i można zdecydować się na jej umiejscowienie w kuchni lub wykorzystać zabudowę z blatem, czy też nowoczesną łazienkową szafkę z dolną przestrzenią przystosowaną do wstawienia pralki.

Dobrym pomysłem jest optyczne powiększenie łazienki przez zastosowanie dużego lustra. Warto też wykorzystać elementy zabudowy do przykrycia nieestetycznych elementów instalacji, które będą również wykorzystane jako małe szafki, czy półki. Mała powierzchniowo łazienka nie musi być zagracona, a podwieszane meble i niewielka umywalka nadadzą jej estetycznego wyglądu.

Duża łazienka – duże wyzwanie, czyli jak wypełnić pustą przestrzeń?

Duże pomieszczenie przeznaczone na łazienkę to też nie lada wyzwanie dla architekta. Przede wszystkim, tak samo, jak w małym pomieszczeniu należy zwrócić uwagę na instalację wodno-kanalizacyjną. Ważne jest, by armatura i wyposażenie nie stanowiły „zlepku” na jednej ścianie, pozostawiając niewykorzystane centymetry reszty powierzchni. Tu warto zwrócić uwagę na wybór dużej wanny, wokół której można umiejscowić roślinność w eleganckich donicach.

Dobre rozplanowanie powierzchni dużej łazienki, by nie wyglądała pusto, a zarazem nie była chaotyczną zbieraniną mebli, polega na odpowiednim doborze gabarytów wyposażenia. Można wykorzystać tu różnorodne w kształcie i wzorze baterie łazienkowe, jako drobne elementy dekoracyjne, a także zabudowy łazienkowe zapełniające miejsce i dające możliwość przechowywania wielu rzeczy.

Czystość i klimat, czyli jak urządzić salon kąpielowy?

Niezależnie, czy to duża łazienka, czy też mała, należy wziąć pod uwagę, że jest to pomieszczenie, w którym czystość i estetyka idą ze sobą w parze. Istotne jest umiejętne zagospodarowanie powierzchni, tak by dotrzeć ze środkami czyszczącymi do każdego zakamarka.

Również wybór materiałów wykończeniowych powinien być oparty na świadomości narażenia wyposażenia na dużą wilgoć, a co za tym idzie powstanie pleśni. Dlatego warto wybrać meble o gładkiej, impregnowanej powierzchni oraz armaturę odporną na korozję.

Stworzenie miłego klimatu możliwości pełnego relaksu to istota salonu kąpielowego. Remontując mieszkanie, czy budując nowy dom, warto szczególną uwagę poświęcić pomieszczeniu, w którym tak chętnie odpoczywamy po całodziennej bieganinie.

Dowiedz się więcej na https://citymeble.com/gdansk/abc-lazienki,65,pl.html

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE