Nowoczesna promuje Obywatelską Inicjatywę Uchwałodawczą

Nowoczesna promuje Obywatelską Inicjatywę Uchwałodawczą

Radomszczańskie struktury partii Nowoczesna nie ustają w promocji postulatów mieszkańców, którzy chcą zmian w Radomsku. Kolejnym pomysłem jest Obywatelska Inicjatywa Uchwałodawcza, o której szczegółach działacze poinformują media we wtorek, 23 maja o godz. 16.30 na placu 3 Maja.

Nie tak dawno przewodniczący Przemysław Kosowski i działacze radomszczańskiego koła partii  złożyli dokument pn. Mapa Potrzeb Radomszczan na ręce najpierw prezydenta miasta, a następnie przewodniczącego Rady Miejskiej w Radomsku.

To, jak sami uważają spotkało się z pozytywnym odbiorem. Czas zatem na kolejny krok. - Rozpoczynamy działania promujące Obywatelską Inicjatywę Uchwałodawczą wśród mieszkańców naszego miasta. Obydwaj panowie (prezydent i przewodniczący) już złożyli swoje podpisy na liście poparcia OIU podczas spotkań, w których uczestniczyliśmy. Teraz rozpoczynamy zbiórkę podpisów wśród mieszkańców naszego miasta - mówi Małgorzata Szyler, sekretarz koła Nowoczesnej w Radomsku.

Po briefingu prasowym członkowie koła udadzą się na ulice miasta, by wśród radomszczan prosić o poparcie dla tej inicjatywy.  - Przypominamy, że aż 87% mieszkańców w sondażu Mapa Potrzeb opowiedziało się za tym by mieć większy wpływ na realizację swoich pomysłów - dodaje M. Szyler. I ten postulat może znaleźć realizację w postaci wprowadzenia Obywatelskiej Inicjatywy Uchwałodawczej.

Więcej o:
nowoczesna mapa potrzeb radomszczan Obywatelska Inicjatywa Uchwałodawcza
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE