Nowoczesna hala widowiskowo-sportowa w Kamieńsku została uroczyście otwarta

Fot. Wojciech Bojdo/ Klaudia Gajda

Takiego obiektu na pewno będzie zazdrościć wiele samorządów. Jest nowoczesny i funkcjonalny. Hala widowiskowo-sportowa w Kamieńsku została oficjalnie oddana do użytku.

 

- Jest to chyba największa inwestycja ostatnich 20 lat w Kamieńsku. Inwestycja, z której jesteśmy bardzo zadowoleni i która była nam bardzo potrzebna. Dziś jest wielki dzień, wielka radość. Sala była testowana przez uczniów przez cały czerwiec. Testy wypadły pozytywnie, więc dziś możemy obiekt oficjalnie oddać do użytku – mówi Bogdan Pawłowski, burmistrz Kamieńska.

W skład nowoczesnego kompleksu sportowego wchodzą: hala widowiskowo – sportowa, dwukondygnacyjne zaplecze z szatniami i mniejszymi salami ćwiczeń. Na nowej hali można grać m.in. w piłkę ręczną, koszykówkę, siatkówkę i tenisa. Nowo powstały obiekt jest dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Na trybunach zasiądzie ponad 200 widzów. W obiekcie są również miejsca przeznaczone do squasha, siłownia i sala fitness. Hala jest także świetnie nagłośniona. Dlatego będzie wykorzystywana również do organizacji nie tylko wydarzeń sportowych.

- Z pewnością każdy obiekt sportowy, który powstaje i może być wykorzystywany przez uczniów, ma bardzo wielkie znaczenie. Coraz więcej skupiamy się na sporcie, ale również na rekreacji. Dlatego w powiecie radomszczańskim takich obiektów jest coraz więcej. Ta inwestycja, myślę, że może być pokazana jako modelowa – podkreśla Zbigniew Ziemba, wicemarszałek województwa łódzkiego.

W uroczystym otwarciu obiektu uczestniczyli uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Kamieńsku. Obecni byli również samorządowcy z Kamieńska, władze powiatu radomszczańskiego, władze wojewódzkie, parlamentarzyści oraz przedstawiciele wykonawcy inwestycji.

Koszt budowy hali widowiskowo-sportowej w Kamieńsku to około 14,5 mln zł. Gmina pozyskał na ten cel pieniądze z Programu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej „Sportowa Polska” oraz z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Relacja z wydarzenia w serwisie informacyjnym FLESZ Radomsko24.pl, w piątek 15 września 2023 r. Emisja o godz. 20.00 na www.radomsko24.pl, naszym facebooku oraz kanale na YouTube.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
powiat radomszczański gmina kamieńsk kamieńsk hala sportowa kamieńsk otwarcie hali sportowej kamieńsk
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE