Nowiutki Renualt D16 w szeregach OSP Stobiecko Miejskie

Nowiutki Renualt D16 w szeregach OSP Stobiecko Miejskie Fot. OSP Stobiecko Miejskie

10 lutego jednostka OSP Stobiecko Miejskie odebrała uroczyście nowy, średni samochód ratowniczo-gaśniczy marki Renualt D 16.

Całkowity koszt zakupu samochodu wyniósł 979 080 zł. Zakup był możliwy dzięki dotacji z WFOŚiG w Łodzi NFOŚiG - 200 000 zł, z Komendy Głównej PSP - 300 000 zł i dotacji z Urzędu Miasta Radomsko w kwocie 497 080 zł.

Średni samochód ratowniczo-gaśniczy wyprodukowany przez firmę Moto Truck w Kielcach na podwoziu RENUALT D16 z napędem 4x4 to pojazd wyposażony w zbiornik wody 4000 litrów oraz zbiornik środka pianotwórczego 400 litrów.

Na swoim wyposażeniu posiada zestaw narzędzi hydraulicznych, zestaw PSP R1 wraz z defibrylatorem, deskę ortopedyczną, pozostały sprzęt ratownictwa technicznego, pompy do wody zanieczyszczonej, agregat prądotwórczy, pilarki do drewna, drabiny, przecinarkę do stali i betonu, sprzęt burzący, sprzęt niezbędny do prac na wysokości, aparaty powietrzne oraz armaturę wodno- pianową.

Ponadto Renault posiada zamontowane działko dachowe, system zraszaczy pod pojazdem oraz został doposażony w rozbudowany system dźwięku i oświetlenia.

Więcej o:
osp stobiecko miejskie wóz strażacki straż straż radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE