Nowe pożyczki ratalne pozabankowe - kiedy warto skorzystać?

Nowe pożyczki ratalne pozabankowe - kiedy warto skorzystać?

Pożyczkodawcy w całej Polsce cyklicznie wprowadzają na rynek nowe propozycje finansowania. W ten sposób przyciągają uwagę potencjalnych pożyczkobiorców. Oferty nowych pożyczek ratalnych pozabankowych najczęściej dotyczą niskich lub zerowych kosztów. Korzyści są w tym przypadku obopólne. Dlaczego? Więcej dowiesz się z poniższego wpisu.

Czym są nowe pożyczki na raty?

Osoby, które nigdy wcześniej nie korzystały ze wsparcia finansowego, mogą wykorzystać oferty na nowe pożyczki ratalne pozabankowe. To propozycje skierowane wyłącznie do nowych klientów firm pożyczkowych.

W ramach pożyczki ratalnej pozabankowej można otrzymać nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych na atrakcyjnych warunkach spłaty. Niektóre propozycje mocno przypominają oferty darmowych chwilówek. Głównie z powodu zerowych kosztów związanych z udzieleniem pożyczki ratalnej.

Kto może ubiegać się o nowe pożyczki ratalne pozabankowe?

Firmy pożyczkowe proponują nowe pożyczki ratalne pozabankowe każdemu, kto ma ukończone co najmniej 18 lat. Pozostałe wymogi to:

 • pełna zdolność do czynności prawnych,
 • polskie obywatelstwo,
 • własne konto bankowe, adres e-mail i numer telefonu,
 • zdolność kredytowa,
 • brak negatywnych wpisów w rejestrach dłużników, np. BIK.

Po spełnieniu niezbędnych wymagać instytucji finansowej można uruchomić procedurę ubiegania się o pożyczkę. Oferty ratalne są udzielane najczęściej na okres do kilkudziesięciu miesięcy. Kwoty zobowiązań również są wyższe w porównaniu do ofert chwilówek. 

Jak wybrać najlepszą ofertę pożyczki ratalnej pozabankowej?

Instytucje pozabankowe poszerzają swoje oferty w odpowiedzi na rosnące potrzeby potencjalnych pożyczkobiorców. Z tego względu stale powstają nowe oferty pożyczek ratalnych pozabankowych. Jak wybrać najkorzystniejszą propozycję dla siebie? Kilka kluczowych parametrów to:

 • RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania,
 • oprocentowanie bazowe,
 • prowizja firmy pożyczkowej,
 • dostępna kwota i okres finansowania,
 • czas wypłaty środków.

W trakcie poszukiwania ofert na nowe pożyczki ratalne pozabankowe kluczowe są także opinie innych pożyczkobiorców. Im więcej pozytywnych ocen, tym większa szansa, że przyznana pożyczka spełni Twoje oczekiwania.

Jakie są najpopularniejsze oferty nowych pożyczek ratalnych? 

Pożyczki na raty to źródło finansowania dostępne z minimum formalności do załatwienia. Nowe oferty dostępne na polskim rynku finansowym to m.in.:

 • Pożyczka-Ratalna.pl - w tym przypadku można otrzymać kwotę do 25 tys. złotych na 48 miesięcy.
 • SuperMoney – kwota finansowania do 12,5 tys. złotych z okresem spłaty do 50 miesięcy.
 • KredytOK – pożyczka na raty maksymalnie do 10 tys. złotych na 36 miesięcy.

Ubieganie się o nowe pożyczki ratalne pozabankowe w wybranych instytucjach jest możliwe tylko po spełnieniu podstawowych wymogów. Te najczęściej dotyczą wieku pożyczkobiorcy. Aby nie martwić się o możliwość podpisania umowy, warto mieć ukończone co najmniej 21 lat. To gwarancja, że prawie żaden pożyczkodawca nie odrzuci Twojego wniosku (przynajmniej przez wzgląd na wiek).

Pozabankowe pożyczki na raty – kiedy warto z nich skorzystać?

W życiu każdego człowieka zdarzają się różne sytuacje. Niektóre wymagają natychmiastowej reakcji i wsparcia finansowego. Wtedy warto sprawdzić oferty na nowe pożyczki ratalne pozabankowe. Można z nich skorzystać nawet w kryzysowych sytuacjach bez zbędnych formalności.

Większość pożyczek na raty udzielanych przez firmy pożyczkowe jest dostępnych przez internet. Nie musisz nawet wychodzić z domu, aby otrzymać dodatkowe środki na swoje konto bankowe. Najczęściej wystarczy kwadrans wolnego czasu i poprawnie uzupełniony wniosek pożyczkowy.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE