Nowe oblicze Miejskiego Domu Kultury

Nowe oblicze Miejskiego Domu Kultury

Hol w Miejskim Domu Kultury w Radomsku zmienił się nie do poznania. Usytuowanie zarówno szatni jak i kasy zmieniły wizerunek przestarzałego już jak na te czasy głównego holu placówki. Nowe oblicze holu, przedstawiono 3 grudnia na konferencji poświęconej tej inwestycji.

Przedsięwzięcie było planowane już od dawna. Autorką koncepcji jest architekt Katarzyna Ciupa. Główny hol w Miejskim Domu Kultury, mocno odstawał od współczesnych standardów. Szczególnie - jak podkreślała na konferencji, dyrektor placówki Elżbieta Kwiatkowska - pomieszczeniem, które wymagało natychmiastowego remontu, była kasa.

- Idea tego przedsięwzięcia, wyszła od kasy, bo kasa była zbyt niebezpiecznym pomieszczeniem, ograniczającym komunikację, teraz będą dwa stanowiska, wszystko będzie w lepszej komunikacji - powiedziała Elżbieta Kwiatkowska, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Radomsku.

Początki inwestycji nie były łatwe. Dopiero trzeci przetarg wyłonił wykonawcę. Firma z Radomska Inkomet podjęła się tego zadania.

- Nie sposób było przyjąć zamówienia, zrobiliśmy swoje, najważniejsze żeby mieszkańcy tego miasta mieli wygodę, gdzie bezpieczeństwo do przychodzenia do kasy czy na różne występy znacznie się poprawi- mówił Jan Skubisz, prezes firmy Inkomet

Inwestycja była nadzorowana przez inspektora Zdzisława Barańskiego. W najbliższym czasie na suficie powstaną również freski. Koszt inwestycji to 300 tysięcy złotych. Fundusze na remont zostały pozyskane z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (278 000 zł), projekt wsparty został również przez Urząd Miasta w Radomsku (w 2018 r. była to kwota 171 800 zł, a w 2019 r. 153 000 zł). W kolejce do remontu czekają piwnice Miejskiego Domu Kultury oraz przebudowa sali widowiskowej.

Autorką koncepcji zagospodarowania holu była architekt Katarzyna Ciupa. Projekt budowlany i inspektor nadzoru – inż. Zdzisław Barański.

Więcej o:
mdk radomsko kino radomsko mdk kino radomsko kino mdk radomsko repertuar kina mdk remont mdk radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE