Nowe łóżka w szpitalu w Radomsku. Kosztowały ponad 200 tys. złotych

Nowe łóżka w szpitalu w Radomsku. Kosztowały ponad 200 tys. złotych Fot. Szpital Powiatowy w Radomsku

Pacjenci Szpitala Powiatowego w Radomsku mogą już korzystać z nowych łóżek. 200 tys. złotych na ich zakup przekazał Urząd Miasta.

Łóżka, które trafiły już na oddziały szpitalne mają system regulacji pleców i nóg, który pozwala dostosować pozycję chorego do jego potrzeb. Oprócz tradycyjnych łóżek, szpital zamówił także łóżka ortopedyczne oraz specjalistyczne łóżka do sal intensywnego nadzoru. Zakupiono łóżka elektryczne, pozwalające na ustawienie ich w trzech pozycjach, z wbudowanymi barierkami zabezpieczającymi przez upadkiem i systemem blokowania. Są także bardzo łatwe w użytkowaniu - pacjent z łatwością może zmieniać pozycje ciała zarówno na wysokości pleców, jak nóg, a personel szybko może ustawić łóżko do pozycji dostosowanej dla potrzeb pacjentów.

Łóżka dla potrzeb Oddziału Ortopedii zostały wyposażone dodatkowo w ramy wyciągowe, zaś łóżka zakupione do Oddziału Neurologii z Pododdziałem Udarowym w wagi, umożliwiające bieżącą kontrolę masy ciała pacjentów.

15 łóżek trafiło m.in. do oddziału neurologii, ortopedii , chirurgii ogólnej, oddziału chorób wewnętrznych i kardiologii.

Łączna wartość nowych łóżek to ok. 218 941,92 tys. złotych, z czego 200 tys. zł pochodziło z dotacji Urzędu Miasta Radomsko a koszt jednego z zakupionych łóżek elektrycznych oscyluje w granicach 10-35 tys. złotych.

Więcej o:
radomsko szpital radomsko łóżka nowe łóżka łóżka szpital
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE