Nowe fakty w sprawie potrącenia pieszego przy ul. Brzeźnickiej w Radomsku

Nowe fakty w sprawie potrącenia pieszego przy ul. Brzeźnickiej w Radomsku

Policjanci nie dali wiary zeznaniom pary, która brała udział w wypadku drogowym, do którego doszło w środę, 6 października 2021 r. przy ul. Brzeźnickiej w Radomsku. 64-letnia mieszkanka Radomska kłamała, aby ochronić swojego partnera. Funkcjonariusze szybko ustalili, że 60-latek nie powinien wsiadać za kierownicę.

O tym, że nie warto kłamać, przekonała się para z Radomska. 6 października 2021 roku policjanci zostali wezwani na miejsce wypadku drogowego na ulicę Brzeźnicką w Radomsku. Ze zgłoszenia wynikało, że kilka minut po godzinie 14.00 kierowca osobowego mercedesa potrącił mężczyznę przechodzącego przez przejście dla pieszych.

Na miejscu mundurowi ustalili, że mercedesem podróżował 60-letni mężczyzna i 64-letnia kobieta. Zespół medyków zajął się 33-letnim pieszym, który ze względu na rozległe obrażenia ciała został przetransportowany Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do łódzkiego szpitala. Para na miejscu zgodnie twierdziła, że mercedesem kierowała kobieta.

- W rozmowie z policjantami utrzymywali, że pieszy przewrócił się na jezdnię i nie mieli wpływu na potrącenie go. Oboje byli trzeźwi. Mundurowi po wykonaniu oględzin miejsca wypadku, sporządzeniu szkicu sytuacyjnego zabezpieczyli również nagranie z monitoringu miejskiego, które od razu obejrzeli. Okazało się, że para kłamała. Na filmie doskonale widać, że to 60-latek kieruje mercedesem a pasażerem jest jego partnerka. Na dodatek, do potrącenia 33-latka doszło gdy ten znajdował się niemal na środku przejścia dla pieszych. Na domiar złego kierujący mercedesem nie ma uprawnień do kierowania pojazdami i ma orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do 2025 roku za jazdę autem pod wpływem alkoholu. W związku z powyższym policjanci pojechali do miejsca zamieszkania radomszczan i zatrzymali sprawcę wypadku – mówi Aneta Wlazłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Para nie potrafiła logicznie wytłumaczyć swojego zachowania. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie radomszczanie odpowiedzą przed sądem.

Za spowodowanie wypadku drogowego, którego następstwem jest śmierć innej osoby lub ciężki uszczerbek na zdrowiu sprawcy grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Więcej o:
radomsko policja radomsko ulica brzeźnicka radomsko potrącenie pieszego wypadek zatrzymanie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE