Nowa wystawa dostępna w bełchatowskim muzeum

Nowa wystawa dostępna w bełchatowskim muzeum Fot. UM Bełchatów

W bełchatowskim Muzeum Regionalnym można podziwiać wystawę „Uskrzydleni” autorstwa Eugeniusza Molskiego. Ekspozycja dostępna jest do końca czerwca. Jej wernisaż zaplanowano natomiast 20 maja.

Tytułowi „Uskrzydleni” to zagadkowe istoty, które powstawały w różnym czasie i mają one rozmaite oblicza. Jedne były impresjami artysty z egzotycznych podróży na Daleki i Bliski Wschód, wojaży afrykańskich, ze szlaków europejskich, a także polskich zakątków. Inne narodziły się z fascynacji i zauroczeń sztuką i kulturą zaczerpniętą tradycji, historii i religii różnych zakątków świata.

Wystawa, którą można zwiedzać w Muzeum Regionalnym, to doskonała okazja do poznania oraz podziwiania kunsztu malarskiego i ceramicznego Eugeniusza Molskiego. Ten ceniony w kraju i na świecie artysta, plastyk, ceramik i podróżnik brał udział w ponad 210 wystawach indywidualnych i 200 zbiorowych w kraju i za granicą. Jest laureatem prestiżowych nagród i wyróżnień.

Artysta gościł w Bełchatowie w 2007 roku, kiedy to obchodził 40-lecie swojej pracy twórczej. Ponownie zagości 20 maja, kiedy to zaplanowano wernisaż wystawy „Uskrzydleni”. W programie znalazły się tajemniczo brzmiące „Płonące anioły”, poezja inspirowana majowy „Kiermasz Anielski”. Początek wernisażu o godz. 19:00. Same zaś prace artysty można oglądać do końca czerwca.

Więcej o:
bełchatów wystawa bełchatów muzeum muzeum bełchatów
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE