Nowa siedziba MOPS coraz bliżej

Nowa siedziba MOPS coraz bliżej

Radni z Komisji do Spraw Rodziny, Zdrowia, Opieki Socjalnej Rady Miejskiej w Radomsku pozytywnie zaopiniowali projekt zakupu nieruchomości przy ul. Sadowej 5 na potrzeby MOPS. Kilka dni temu zielone światło na zakup dali radni z Komisji Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska. Ostateczny głos należy do całej Rady Miejskiej. To wydaje się już tylko formalnością. Sesja w piątek 16 czerwca.

Obecnie siedziba Miejskiego Ośrodek Pomocy mieści się przy ul. Kościuszki. Pracownicy rozlokowani są w czterech budynkach.

Za wynajem budynku stojącego bezpośrednio przy ulicy Kościuszki, w którym mieści się m.in. administracja i dyrekcja Ośrodka, właściciel LOK pobiera czynsz w okolicach 10 tys. zł. To  spora suma pieniędzy. Z tej lokalizacji MOPS wyjdzie do końca czerwca.

Szukano miejsca, gdzie wszyscy pracownicy mogliby się zmieścić w jednym budynku. I znalazł się taki. Przy ulicy Sadowej 5.

Budynek jest trzykondygnacyjny z podpiwniczeniem o łącznej powierzchni ok. 2000 m2. Na działce znajduje się także drugi budynek. Ten jest dwukondygnacyjny z podpiwniczeniem o powierzchni ponad 300 m2.

W drodze negocjacji ustalono cenę nabycia na kwotę 3 250 000 zł. Operat szacunkowy nieruchomości wskazywał na wartość 6 800 000 zł.

Radni z Komisji Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska 12 czerwca pojechali na Sadową 5, obejrzeli nieruchomość i jednogłośnie pozytywnie zaopiniowali projekt zakupu budynku na potrzeby MOPS. Radni z Komisji do Spraw Rodziny, Zdrowia, Opieki Socjalnej na posiedzeniu 14 czerwca również byli za. Teraz czas na głosowanie całej Rady Miejskiej w Radomsku.

Więcej o:
mops mops radomsko nowa siedziba mops sadowa
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE