Nowa pracownia ekologiczna w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Kamieńsku

Nowa pracownia ekologiczna w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Kamieńsku Fot. UM Kamieńsk

Kilka dni temu w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Kamieńsku otwarto nową pracownię ekologiczną. Powstała przy udziale środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Całkowity koszt zadania to 51 860 zł., kwota dofinansowania otrzymana z WFOŚiGW w Łodzi to 46 260 zł. Pozyskując dofinansowanie szkoła otrzymała szansę na zorganizowanie pracowni na miarę XXI wieku, która sprosta oczekiwaniom uczniów, wprowadzi ich w świat odkryć. Będzie miejscem, w którym prowadzone będą lekcje biologii, chemii czy geografii oraz dodatkowych zajęciach zorganizowanych przez nauczycieli, zebrań rad pedagogicznych, rad rodziców, spotkań z ciekawymi ludźmi promującymi ekologię.

Pracownia została wyposażona w dygestorium, sprzęt i szkło laboratoryjne oraz odczynniki, oprzyrządowanie optyczne do obserwacji – mikroskopy i lupy, sprzęt multimedialny, multimedialne programy, gry edukacyjne, krzesła i stoliki uczniowskie, szafki i półki na pomoce dydaktyczne, plansze, mapy, preparaty mikroskopowe, zestawy badawcze, rośliny doniczkowe i wiele wiele innych pomocy dydaktycznych.

Więcej o:
Nowa pracownia ekologiczna w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Kamieńsku
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE