Nocny pożar lasu na Bobrach w trudno dostępnym terenie

Nocny pożar lasu na Bobrach w trudno dostępnym terenie

Strażacy z powiatu radomszczańskiego gasili pożar lasu na Bobrach (gm. Radomsko), do którego doszło w nocy z 15 na 16 maja. Akcja trwała blisko cztery godziny. Najprawdopodobniej doszło do podpalenia.

Zgłoszenie o zapachu dymu na Bobrach dotarło do strażaków w środę 15 maja o godz. 23.40. Na miejsce wysłano zastępy straży z JRG Radomsko, OSP Szczepocice, OSP Folwarki i OSP Dąbrówka. Razem 22 strażaków. 

Okazało się, że pożarem objęte było poszycie lasu na Bobrach. Działania zadysponowanych zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i ugaszenia poszycia leśnego przy pomocy czterech prądów wody, tłumic oraz opryskiwaczy.

Zanim ugaszono pożar, ogień strawił 15 arów lasu. W akcji użyto także quda z OSP Dąbrówka w celu dokładnego zlokalizowania źródła pożaru. Pomoagała też kamera termowizjna.

Strażacy podkreślają, że zarzewia takich pożarów muszą być szybko likwidowane, aby ogień nie rozprzestrzenił się na większe obszary. Obecnie mapy zagrożenia pożarowego w powiecie radomszczańskim świecą kolorem czerwonym a zagrożenie jest określane jako ekstremalne.

Więcej o:
pożar pożąr lasu pożar bobry
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE