Noce saunowe - doskonały relaks i latem, i zimą

Noce saunowe - doskonały relaks i latem, i zimą

Atutem saun niewątpliwie jest to, że z powodzeniem można z nich korzystać o każdej porze roku. W związku z tym warto zwrócić uwagę na to, by wziąć udział w nocach saunowych, które są formą doskonałego relaksu. Warto pamiętać o tym, że nie jest to forma wypoczynku skierowana do wszystkich.

Zalety korzystania z sauny to bardzo ważna redukcja stresu oraz odprężenie. Nie można zapominać także o ograniczeniu bólu poprzez redukcję napięcie mięśni, co chwali sobie wiele osób. Dodatkowo zaletą są eliminacja cellulitu, czy poprawa odporności organizmu. Warto zwrócić także uwagę na atuty jakimi są poprawa przemiany materii, oczyszczenie organizmu z toksyn, pobudzenie krążenia, czy regeneracja układu nerwowego

Nie mogą z niego skorzystać osoby z chorobami układu krążenia, żylakami i innymi schorzeniami. Wykluczeniem są również infekcje skóry, jaskra, nowotwory, padaczka, gorączka i infekcja organizmu. Tak samo sprawa wygląda w przypadku  niewydolności krążenia oraz nerek. Przed podjęciem ostatecznej decyzji najlepiej jest skontaktować się z lekarzem i uzgodnić z nim ewentualne przeciwwskazania.

Zasady zachowania podczas saunowania

Aby ułatwić innym możliwość relaksacji należy pamiętać o zachowaniu ciszy ze względu na to, że jest to strefa odprężenia. Nie można zapomnieć o wcześniejszym wzięciu letniego prysznica i wytarciu ciała co sucha. Do sauny wskazane jest wchodzenie bez żadnej odzieży, w tym strojów kąpielowych, biżuterii oraz zegarka. Ważne jest stosowanie się do zasad, by w trakcie nocy saunowej nie rozmawiać. Szczególnie ważne jest odprężenie się, gdyż dzięki temu jeszcze bardziej można skorzystać z nocy saunowej.

Po zakończeniu seansu wskazane jest wzięcie nago letniego prysznica i dokładne zmycie potu ze skóry. Dopiero później można skorzystać z beczki schładzającej. Po zakończonym seansie konieczny jest odpoczynek, który będzie trwał co najmniej tyle samo czasu co pobyt w saunie. Podczas nocy saunowych, które oferuje Hotel Bristol **** saunamistrzowie niewątpliwie wszystko wyjaśnią osobom, które będą brały udział w tym spotkaniu.

Hotel Bristol i oferowane w nim noce saunowe

Osoby, które mogą cieszyć się tym relaksem powinny zwrócić uwagę na noce saunowe w Hotelu Bristol. Jest to świetna propozycja, dzięki której niewątpliwie zrelaksuje i poprawi się krążenie. Warto zwrócić uwagę na to, że w Hotelu Bristol cyklicznie przeprowadzane są noce saunowe. Trwają one od godziny 23:00-2:00. W ich trakcie saunamistrzowie są odpowiedzialni za przeprowadzenie seansów w saunie fińskiej. W tym celu wykorzystywane są aromatyczne olejki zapachowe oraz peelingi i balsamy do ciała. Przez cały czas podczas rozprowadzania ciepła w saunie za pomocą ręcznika ceremonii towarzyszy muzyka. Dzięki temu ma miejsce równomierne oddziaływanie temperatury. W ciągu nocy saunowej, którą oferuje Hotel Bristol odbywają się 4 seanse saunowe, a każdy z nich trwa od 11 do 15 minut.

Zalety saunowania bez strojów kąpielowych

Podczas korzystania z sauny gruczoły potowe wydzielają pot. Wraz z nim organizm wydziela także inne zanieczyszczenia. W związku z tym, ze stroje kąpielowe są wykonane ze sztucznych materiałów istnieje możliwość poparzenia miejsc intymnych oraz rozwojowi bakterii na ludzkiej skórze. Toksyny, które wchłoną się w strój kąpielowy będą dodatkowo roznoszone do jacuzzi, basenu czy na leżaki.

Więcej o:
sauna
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE