Noc Muzeów 2012 w Radomsku: koncert i wystawy

Zdarza się kilka nocy w roku, kiedy nie warto spać. Do jednej z nich niewątpliwie należy Noc Muzeów. Do tej ogólneuropejskiej akcji przyłączyło się oczywiście Muzeum Regionalne w Radomsku.

Zdarza się kilka nocy w roku, kiedy nie warto spać. Do jednej z nich niewątpliwie należy Noc Muzeów. Do tej ogólnoeuropejskiej akcji przyłączyło się  oczywiście Muzeum Regionalne w Radomsku. Noc Muzeów odbędzie się 19/20 maja 2012r. w godzinach od 18.00 do 1.00.


Noc Muzeów, to wielka kulturalna impreza o zasięgu europejskim. Idea zrodziła w Berlinie w 1997 roku, gdzie taka noc miała miejsce po raz pierwszy. Pomysł ten bardzo szybko rozpowszechnił się na inne europejskie miasta i z roku na rok przybywa organizatorów oraz zwiedzających. Noc Muzeów to nie tylko dobra zabawa. Ten czas ma nas zainspirować do obcowania z kulturą, zachęcić do poznawania sztuki, zainteresować specjalnym wydaniem.

 

W programie radomszczańskiej Nocy w Muzeum:


- Koncert „ Muzyka salonów Szwecji i Polski XVII – XIX wieku”  w wykonaniu szwedzkiego duetu muzyki dawnej „DRAM” w ramach XIX Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Odnalezionej pod honorowym patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ( godz.18.00 Galeria Muzeum).


- Prezentacja obrazu oraz dokumentacji konserwatorskiej „Portretu Staruszki” (1860r.) autorstwa Saturnina Świerzyńskiego.


- „Z Torunia do gwiazd. Opowieść o Mikołaju Koperniku” wystawa czasowa  z Muzeum Okręgowego w Toruniu. Dodatkową atrakcją wystawy będzie bicie monety z Kopernikiem oraz drukowanie fragmentu dzieła „ O obrotach sfer niebieskich”.


- „Samotnik z Radomska”- Fotografie Edmunda Osterloffa z kolekcji Muzeum Narodowego we Wrocławiu oraz prezentacja starych aparatów fotograficznych członków Towarzystwa Fotograficznego im. Edmunda Osterloffa w Radomsku.

 

Ponadto Muzeum Regionalne w Radomsku zaprasza  do zwiedzania wystaw stałych:
- „Pradzieje ziemi radomszczańskiej”
- „ Z dziejów miasta Radomska”
- „Życie wsi radomszczańskiej na przełomie XIX i XX wieku”
- „Zbiory sztuki w radomszczańskim Muzeum”
- „ W okupowanym Radomsku”

 

Wstęp na wydarzenia Nocy Muzeów w Radomsku jest bezpłatny. Zapraszamy.

Więcej o:
noc muzeów noc muzeów radomsko noc muzeów 2012 muzeum regionalne radomsko muzeum radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE