Nikt nie chce kierować pediatrią w Radomsku

Nikt nie chce kierować pediatrią w Radomsku Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

Kolejny konkurs na stanowisko kierownika pediatrii w Szpitalu Powiatowym w Radomsku nie przyniósł rozstrzygnięcia. To oznacza, że działalność oddziału wciąż nie może zostać wznowiona.

Działania związane ze wznowieniem pracy oddziału pediatrii omawiano podczas posiedzenia Społecznej Rady Szpitala Powiatowego w Radomsku.

Dyrektor szpitala poinformował, że - niestety, ogłoszony ponownie konkurs na stanowisko kierownika tego oddziału nie przyniósł efektów. Nie zgłosił się żaden kandydat.

Dyrekcja szpitala, która deklaruje, że wciąż aktywnie poszukuje kandydatów do pracy na tym stanowisku, zapowiedziała ogłoszenie kolejnego konkursu.

Przypomnijmy. W październiku 2020 r. w czasie trwania pandemii koronawirusa, oddział dziecięcy został przekształcony w oddział covidowy. Podobnie jak kilka innych oddziałów. Te jednak zostały przywrócone. Pediatria wciąż nie funkcjonuje z powodu braków kadrowych, przede wszystkim braku osoby, która podjęłaby się objąć stanowisko kierownika oddziału. Mali pacjenci leczeni są w oddalonych o kilkadziesiąt kilometrów miejscowościach, m.in. w Piotrkowie Trybunalskim, Bełchatowie, Częstochowie oraz w Łodzi.

Więcej o:
radomsko szpital radomsko pediatria oddział dziecięcy konkurs społeczna rada szpitala
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE