Nieważne Klub, czy Koalicja. W samorządzie miejsko – powiatowym iskrzy

Nieważne Klub, czy Koalicja. W samorządzie miejsko – powiatowym  iskrzy

W powiecie radomszczańskim zawiązuje się PKS (Powiatowa Koalicja Samorządowa). Dzisiaj skład koalicji to Wspólny Samorząd, Razem dla Radomska, Polskie Stronnictwo Ludowe i Waldemar Zasada z Radomszczańskiego Porozumienia Społecznego. Tego ostatniego specjalnie ściągnięto z sanatorium, aby „dopiąć” układ, informuje nas jeden z radnych powiatowych.

W ostatnim czasie częstym gościem w urzędzie miasta jest Anna Milczanowska posłanka PiS i chyba nie są to kawowe odwiedziny. Budżet nie jest proinwestycyjny, jak jeszcze na początku roku brzmiał oficjalny komunikat z miasta.

- To budżety, z którym miasto, czy też powiat stoją pod ścianą, wiec kto może „załatwić” środki na dalsze funkcjonowanie samorządu? Odpowiedź jest chyba prosta: Anna Milczanowska. Tylko za jaką cenę? - dzieli się swoimi spostrzeżeniami z kolei jeden z miejskich radnych.

Póki co na bocznym torze jest Koalicja Obywatelska i radny SLD w radzie powiatu Arkadiusz Ciach.

- Umocowania prawne Jarosława Ferenca prezydenta Radomska i jego mocny mandat prezydencki pozwala mu nie liczyć się z żadną Radą i z nikim. Nie jestem pionkiem, żeby mnie przestawiać. Znam swoją wartość i miejsce -  kwituje radny Arkadiusz Ciach.

- Nie widzimy sensu wchodzenia do nowo tworzonego klubu - komentuje Magda Spólnicka przewodnicząca Platformy Obywatelskiej w powiecie radomszczańskim.

- Półtora roku temu podpisaliśmy porozumienie koalicyjne i z jego zapisów chcemy się wywiązać, każdy z koalicjantów złożył podpis i do czegoś się zobowiązał. Koalicja Obywatelska tych ustaleń chce przestrzegać. Jakie plany ma PKS? O to proszę pytać jej architektów - dodaje Magdalena Spólnicka.

Beata Pokora, Starosta Powiatu Radomszczańskiego, studzi medialne doniesienia i spokojnie tłumaczy.

- To nie jest Powiatowa Koalicja Samorządowa, tylko Powiatowy Klub Samorządowy, ktoś przekręcił nazwę i tak poszło w eter - zaznacza Beata Pokora, Starosta Powiatu Radomszczańskiego.

Wojciech Ślusarczyk wiceprzewodniczący Rady Powiatu Radomszczańskiego, w programie „Rozmowa Dnia” Telewizji NTL, użył określenia Powiatowa Koalicja. Nie krył również tego, że jest konflikt między koalicjantami w mieście i powiecie. Kością niezgody jak podkreślił gość to sprawa między innymi Budżet Obywatelski.

Więcej o:
powiat radomszczański starostwo powiatowe w radomsku urząd miasta w radomsku
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE