Nieudany „skok na bank” w Radomsku

Nieudany „skok na bank” w Radomsku Fot. KPP Radomsko

W środę, 25 stycznia 2023 roku na ul. Tysiąclecia w Radomsku mieszkaniec gminy Kluczewsko pod osłoną nocy postanowił włamać się do jednego z banków. Szybę placówki wybił donicą, która stała nieopodal. Nie zrealizował zamierzonego celu, gdyż został zatrzymany na gorącym uczynku przez patrol policji. Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

W środku nocy 25 stycznia 2023 roku oficer dyżurny radomszczańskiej komendy policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie od pracownika firmy ochroniarskiej, że do jednej z placówek bankowych przy ul. Tysiąclecia w Radomsku ktoś się włamał.

- Natychmiastowa reakcja mundurowych pozwoliła na zatrzymanie włamywacza na gorącym uczynku. Jak ustalili policjanci, sprawca usiłował się włamać do banku od tyłu budynku. Tam stojącą donicą wybił szklaną witrynę i dostał się do wnętrza. Mężczyzna liczył, że znajdzie przejście do pomieszczeń banku. Niestety, ku jego zdziwieniu nie było tam żadnych drzwi, które by go doprowadziły do placówki finansowej. Mężczyzna, szukając usilnie przejścia, uruchomił alarm, co spowodowało szybką interwencją służb – relacjonuje Agnieszka Kropisz z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Zatrzymany 30–letni mieszkaniec gminy Kluczewsko został osadzony w policyjnym areszcie, gdzie trzeźwiał. Jak się okazało, miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Taki stan nie zwalnia go jednak z odpowiedzialności karnej. 

Mężczyźnie zostały przedstawione zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem, za co grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

(info: KPP w Radomsku)

Więcej o:
radomsko policja radomsko włamanie bank zatrzymanie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE