Nietrzeźwy, bez uprawnień spowodował kolizję

Nietrzeźwy, bez uprawnień spowodował kolizję Fot. Łódzka Policja

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku zatrzymali kierowcę, który spowodował kolizję będąc pod wpływem alkoholu. Mężczyzna nie posiadał prawa jazdy i ważnego ubezpieczenia OC. Do zdarzenia doszło w sobotę, 26 września 2020 r. o godz. 16.30 przy ul. Zgody w Radomsku.

Jak ustalili policjanci, 56-letni mieszkaniec Radomska kierujący fordem, wykonując manewr włączania się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu w kierunku ulicy Narutowicza oplowi, kierowanemu przez 38-letniego radomszczanina.

- Sprawca nie zatrzymał się tylko odjechał w kierunku ulicy Narutowicza. Kierujący oplem jechał za fordem, lecz ten uciekł. Po kilku minutach, gdy na miejscu zdarzenia czynności wykonywali policjanci samochód sprawcy wrócił i został zatrzymany. Za kierownicą samochodu siedział mężczyzna rozpoznany przez poszkodowanego jako sprawca kolizji. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że mężczyzna miał w organizmie 2,6 promila alkoholu. Okazało się również, że nie posiada prawa jazdy, a samochód, którym się poruszał nie był ubezpieczony – mówi Wojciech Auguścik z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz kara grzywny. Odpowie również za popełnione wykroczenia, czyli za jazdę samochodem bez uprawnień oraz za spowodowanie kolizji drogowej. Musi się liczyć również z konsekwencjami finansowymi za brak ubezpieczenia OC pojazdu.

Więcej o:
radomsko policja radomsko pijany kierowca kolizja ulica zgody
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE