Nieruchomości inwestycyjne w Konstantynowie Łódzkim - jaki zysk mogą przynieść?

Nieruchomości inwestycyjne w Konstantynowie Łódzkim - jaki zysk mogą przynieść?

Bliska odległość od Łodzi sprawia, że Konstantynów Łódzki to coraz atrakcyjniejsze miejsce dla inwestorów. Kupują oni tu mieszkania, które potem oferowane są na rynku najmu krótko i długoterminowego. Czy faktycznie można na tym zarobić? Kto wynajmuje mieszkania w Konstantynowie Łódzkim?

Ile kosztuje mieszkanie w Konstantynowie Łódzkim?

Ceny mieszkań w Konstantynowie Łódzkim są niezwykle atrakcyjne. Statystyki wskazują, że przeciętna wartość nieruchomości wynosi 211 467 złotych, przy czym metr kwadratowy kosztuje 3675 złotych. Są to o wiele niższe ceny niż w Łodzi, a także okolicznych miejscowościach takich jak Zgierz czy Aleksandrów Łódzki. Nic więc dziwnego, że wiele osób zastanawia się nad zakupem nieruchomości w tym mieście. Oferty są tym bardziej kuszące, że deweloperzy w Konstantynowie Łódzkim proponują coraz ciekawsze nowe inwestycje. Ich standard nie odbiega od tych wielkomiejskich.

Komu można wynająć mieszkanie w Konstantynowie Łódzkim?

Konstantynów Łódzki to urokliwe miasteczko, które coraz chętniej jest odwiedzane przez turystów. Zatrzymują się oni tutaj, aby obejrzeć zrewitalizowany rynek, odpocząć na plaży, pojeździć na rowerach wodnych i poznać lokalne smaki. Nie brakuje też atrakcji dla miłośników zwiedzania. Pomniki i różne obiekty architektoniczne zainteresują fanów historii. Coraz więcej osób na relaks w Konstantynowie Łódzkim chce przeznaczyć więcej niż kilka godzin i decyduje się skorzystać z ofert najmu krótkoterminowego. Mieszkań na wynajem na jedną lub kilka nocy szukają na popularnych portalach.

Praktyczny brak konkurencji sprawia, że osoby decydujące się na taką formę najmu mogą liczyć na zainteresowanie turystów. Oferując dobrą cenę, można również przyciągnąć osoby, które szukają tanich apartamentów w Łodzi. Dojazd do miasta zajmuje zaledwie kilka minut, przez co zatrzymanie się w Konstantynowie może być ciekawą opcją nieutrudniającą zwiedzania.

Wynajmem, ale na dłuższy termin mogą być zainteresowane osoby pracujące w Łodzi, ale chcące mieszkać w oddali od gwaru dużego miasta. Chętnie wybiorą oni peryferyjny Konstantynów Łódzki, gdzie żyje się wolniej i przyjemniej, a dostęp do świeżego powietrza i zieleni jest lepszy. Wyprowadzką do Konstantynowa zainteresowane są przede wszystkim rodziny z dziećmi, które szukają bezpiecznej i przyjaznej przestrzeni do zamieszkania.

Ile można zarobić na wynajmie mieszkania w Konstantynowie Łódzkim?

Cena wynajmu mieszkania w Konstantynowie Łódzkim zależy od wielu czynników. Ważny jest przede wszystkim standard oraz metraż. Lokale o powierzchni ok. 50 m2 można wynająć średnio za 1300 złotych. Niższe ceny pojawiają się w przypadku mieszkań o mniejszej powierzchni, a także zlokalizowanych w starszych kamienicach. Ich właściciele za miesiąc wynajmu liczą sobie ok.700-800 złotych. W takiej cenie w mieście wynająć można niewielką dwudziestokilkumetrową kawalerkę.

Warto też wspomnieć, że wyższych cen zażądać mogą właściciele mieszkań w nowoczesnych budynkach, kompleksowo wyposażonych i o znacznym metrażu. Na portalach ogłoszeniowych bez problemu odszukać można oferty proponujące lokale za 2000 czy 3000 złotych za miesiąc. Trzeba tu jednak uwzględnić fakt, że w cenę zazwyczaj wliczone są opłaty za czynsz administracyjny, nie obejmuje ona natomiast mediów, które liczone są według zużycia.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE