Nielegalny tytoń w Kamieńsku

Nielegalny tytoń w Kamieńsku Fot. KAS

Trzy tony nielegalnego tytoniu oraz maszynę do cięcia, przejęli funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Piotrkowa Trybunalskiego we współpracy z funkcjonariuszami CBŚP Zarząd w Łodzi. Do akcji doszło pod koniec lipca tego roku.

Funkcjonariusze KAS i CBŚP postanowili sprawdzić podejrzenia, że w okolicach Kamieńska może działać sieczkarnia nielegalnego tytoniu. Najpierw, po krótkim pościgu ujęli pojazd, który wyjechał z wytypowanej wcześniej posesji i nie zatrzymał się na wezwanie funkcjonariuszy. Jak się okazało, w samochodzie Peugeot Partner znajdowało się trzech mężczyzn w wieku 54, 35 i 31 lat oraz 4-letnie dziecko jednego z nich.

W jednym z budynków gospodarczych na terenie, na którym wcześniej parkowało zatrzymane auto, funkcjonariusze odkryli 2280,30 kg tytoniu w jutowych workach i 700 kg suszu tytoniowego w kartonach oraz maszynę do cięcia tytoniu.

W innych pomieszczeniach tej posesji znaleziono torebkę strunową, wypełnioną białym proszkiem i paski odzieżowe, oznaczone podrobionymi znakami towarowymi światowej marki. Zajęto również telefony komórkowe i karty SIM. Funkcjonariusze przeszukali też audi, zaparkowane pod budynkami. W samochodzie zabezpieczono broń gazową.

Zatrzymanym mężczyznom przedstawiono zarzuty popełnienia wspólnie i w porozumieniu przestępstwa skarbowego. Grozi im wysoka grzywna i kara pozbawienia wolności do lat 3. Znajdujące się na miejscu zdarzenia dziecko zostało otoczone opieką funkcjonariuszek do czasu przybycia rodziny.

Straty w podatku akcyzowym, które poniósłby Skarb Państwa gdyby nielegalny tytoń trafił do obrotu, są szacowane na ponad 2,25 mln zł.

Źródło: KAS Łódź

Więcej o:
krajowa administracja skarbowa kamieńsk nielegalny tytoń w kamieńsku
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE