Nielegalne papierosy nie trafią na rynek

Nielegalne papierosy nie trafią na rynek Fot. KMP Piotrków Tryb.

Łódzcy policjanci razem z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej zabezpieczyli prawie 25 tysięcy papierosów bez polskich znaków akcyzy. Trzy osoby usłyszały zarzuty. Za paserstwo akcyzowe grozi kara do 3 lat więzienia.

W czwartek, 1 października 2020 roku funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi wraz z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej pojawili się na jednej z posesji w Czarnocinie (powiat piotrkowski). Funkcjonariusze zauważyli jak trzech mężczyzn z samochodu zaparkowanego na posesji wnosi do budynku gospodarczego kartony. Jak się okazało, w kartonach były papierosy bez polskich znaków akcyzy oraz puste opakowania do papierosów.

Na posesji znajdowały się samochody osobowe, w których policjanci odnaleźli 2500 sztuk paczek papierosów z białoruską banderolą. U jednego z mężczyzn policjanci zabezpieczyli 1390 złotych w gotówce. Na miejscu pracowali też piotrkowscy policjanci.

W trakcie przeszukania zabezpieczono łącznie ponad 25 tysięcy papierosów, 152 kartony do pakowania papierosów oraz maszynę do pakowania. Wartość rynkowa zabezpieczonego towaru wynosi ponad 165 tysięcy złotych. Ciąży na nim podatek akcyzowy w wysokości ponad 200 tysięcy złotych.

Trzech mieszkańców powiatu piotrkowskiego w wieku 35, 41 i 68 lat usłyszało zarzuty posiadania wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy w ilościach wskazujących na ich przeznaczenie do działalności gospodarczej oraz posiadania wyrobów tytoniowych przygotowanych w celu wprowadzenia do obrotu podrobionymi znakami towarowymi. Za takie przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Wobec podejrzanych prokurator zastosował dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju.

(info: KMP Piotrków Tryb.)

Więcej o:
piotrków trybunalski policja piotrków nielegalne papierosy czarnocin
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE