Radomsko, Łódzkie 14.0o Poniedziałek, 16 Września 2019

Nielegalne automaty skonfiskowano w Radomsku

Alert 112
Jacek Paszewski

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Piotrkowskiej delegatury Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego w Łodzi zlikwidowali kolejne 3 punkty z nielegalnym hazardem. Jeden z nich był w Radomsku.

Podczas 3 kontroli, w trzech miejscowościach zajęli łącznie 19 urządzeń do przeprowadzania nielegalnych gier hazardowych.

W dniach 8, 9 i 10 marca br. funkcjonariusze Działu Kontroli Celno Skarbowej Rynku w Piotrkowie Trybunalskim prowadzili czynności procesowe wymierzone w nielegalny hazard w Radomsku, Bełchatowie oraz Tomaszowie Mazowieckim.

W wyniku przeprowadzonych działań w trzech lokalach zatrzymano 10 automatów do gier, 4 tablety oraz 5 stanowisk komputerowych, na których z wykorzystaniem Internetu można było urządzać nielegalne gry hazardowe. Ponadto w jednym z lokali zabezpieczono 0,5 kg suszu tytoniowego niewiadomego pochodzenia. Funkcjonariusze zabezpieczyli również gotówkę służącą do wypłaty wygranych w łącznej kwocie 6 500 zł.

Krajowa Administracja Skarbowa informuje, że organizatorzy nielegalnego hazardu muszą liczyć się z karą pieniężną w wysokości 100 tys. zł. od każdego urządzenia. Urządzającym i prowadzącym nielegalne gry oraz uczestnikom takich gier grozi również odpowiedzialność karna na podstawie kodeksu karnego skarbowego.

komentarze