Nielegalna fabryka papierosów w pow. wieluńskim

Nielegalna fabryka papierosów w pow. wieluńskim Fot. KAS

Łódzka Krajowa Administracja Skarbowa i Centralne Biuro Śledcze Policji w Łodzi zlikwidowały nielegalną fabrykę papierosów w pow. wieluńskim.

Funkcjonariusze przejęli ponad 414 tys. szt. gotowych papierosów oraz urządzenia i komponenty do ich produkcji i pakowania. Zarzuty popełnienia przestępstw karnych skarbowych usłyszało dwóch mężczyzn.

Na wytypowanej posesji przeszukano pomieszczenia gospodarcze, gdzie znaleziono kompletną linię technologiczną do produkcji i pakowania papierosów. Zabezpieczono również gotowe papierosy i opakowania, w tym z podrobionymi znakami towarowymi światowych firm tytoniowych.

Zatrzymano dwóch mężczyzn, którym grozi wysoka grzywna. W samochodach i pomieszczeniach używanych przez sprawców znaleziono kolejne nielegalne wyroby akcyzowe, dowody przestępstwa i pieniądze.

W trakcie akcji funkcjonariusze zarekwirowali ponad 414 tys. szt. papierosów bez znaków akcyzy o wartości rynkowej ponad 330 tys. zł.
 
Straty, jakie mógłby ponieść budżet państwa, gdyby zabezpieczone papierosy trafiły na targowiska, szacuje się na ponad 417 tys. zł.

Postępowanie prowadzi Łódzki Urząd Celno-Skarbowy w Łodzi.

Więcej o:
fabryka papierosów policja

Załączniki

Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE