„Niedziela z leśnikiem – Co w trawie piszczy?” – nowa propozycja Starostwa Powiatowego w Radomsku na rodzinną wycieczkę

„Niedziela z leśnikiem – Co w trawie piszczy?” – nowa propozycja Starostwa Powiatowego w Radomsku na rodzinną wycieczkę Fot. pixabay.com

Starostwo Powiatowe w Radomsku zaprasza na rodzinną wycieczkę. Jej uczestnicy pod bacznym okiem edukatorki leśnej Izabeli Randak z Nadleśnictwa Radomsko zgłębią tajniki leśnej ścieżki edukacyjnej w Kodrębie. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 23 lipca 2023 r. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Do udziału w wycieczce organizatorzy zapraszają mieszkańców powiatu radomszczańskiego, w szczególności rodziny z dziećmi, którym gwarantują niezapomniane wrażenia i mnóstwo dobrej zabawy. 

 

- Dzięki temu, że partnerem wydarzenia jest Nadleśnictwo Radomsko przewodnikiem wycieczki będzie Izabela Randak, edukatorka leśna. To dzięki niej, uczestnicy leśnej eskapady sprawdzą czy mech jest miękki jak gąbka, a las pachnie poziomkami i kto zgubił w lesie poroże – zachęcają organizatorzy wycieczki. 

Osoby chcące wziąć udział w wycieczce dokonują zapisów osobiście w siedzibie organizatora tj. Starostwa Powiatowego w Radomsku, ul. Leszka Czarnego 22, Biuro Promocji i Rozwoju Powiatu, pokój 421, od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 – 15:30 lub za pośrednictwem e-mail: promocja3@radomszczanski.pl 

Zapisy przyjmowane będą na podstawie wypełnionej i dostarczonej deklaracji uczestnictwa w wycieczce stanowiącej załącznik do regulaminu wycieczki lub do wyczerpania limitu miejsc. 

- Spotykamy się na parkingu starostwa o godz. 9.00, skąd autokarem wyruszymy na leśną ścieżkę edukacyjną. Tam, ok. 1,5 km trasa spaceru będzie znakomitą okazją do aktywności najmłodszych uczestników w otoczeniu przyrody i rozmów o lesie. Następnie zaprosimy wszystkich do zabawy i konkursów z nagrodami, a na zakończenie zaserwujemy smaczne i zdrowe kiełbaski z grilla od sprawdzonego lokalnego producenta z grupy ERA Smaku. Planowany powrót ok. godz. 14.30 na parking przed Starostwem Powiatowym w Radomsku. Prosimy zabrać wygodne obuwie, długie spodnie, ciekawość i dobry humor – informują organizatorzy.

 

Program wycieczki „Niedziela z leśnikiem - Co w lesie piszczy?”

godz. 9.00 – 9.15 zbiórka uczestników wycieczki na parkingu przed Starostwem Powiatowym w Radomsku

godz. 9.15 –9.40 przejazd autokarem do leśnej ścieżki edukacyjnej Kodrąb

godz. 10.00 – 11.30 spacer ścieżką

godz. 12.00 – 14.00 poczęstunek (kiełbaski z grilla), konkursy, zabawy

godz. 14.00 – 14.30 powrót, zakończenie wycieczki

 

W przypadku pytań, organizatorzy proszą o kontakt telefoniczny – Biuro Promocji i Rozwoju Powiatu, tel. 44 685 89 78.

 

Dokumenty związane z wycieczką, tj. Regulamin i Deklaracja Uczestnictwa do pobrania poniżej.

Więcej o:
radomsko powiat radomszczański starostwo radomsko lato wakacje wycieczka lasy nadleśnictwo radomsko niedziela z leśnikiem

Załączniki

regulamin_wycieczki_niedziela_z_lesnikiem.pdf

deklaracja_uczestnictwa_w_wycieczce.pdf

Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE