Radomsko, Łódzkie -3.6o Sobota, 25 Stycznia 2020
ważne informacje
  • 12:01 Dni Radomska 2020. Wystąpią Ronnie Ferrari, Lady Pank i B.R.O czytaj dalej
Agencja Muza_koncert 12 marca

Niedośpielin z pucharem wójta

Powiat
Tomasz Kolmasiak

To już chyba tradycja - Niedośpielin zdobył kolejny, osiemnasty raz z rzędu puchar wójta gminy Wielgomłyny.

Letni festyn sportowy, jaki odbył się w niedzielę 8 lipca w Wielgomłynach był zwieńczeniem wcześniejszych zmagań sportowych, w których uczestniczyły drużyny z terenu całej gminy.

W niedzielę rozegrano jedynie mecz finałowy w piłkę siatkową pomiędzy Niedośpielinem, a Trzebcami, który przesądził o zwycięstwie pierwszej z miejscowości. Finalnie drugie miejsce zajęły Wielgomłyny, a trzecie Trzebce.

Były też zmagania w rzucie do kosza, pchnięciu kulą czy przeciąganiu liny. Także publiczność mogła sprawdzić swoją kondycję i sportowe umiejętności w przerzucaniu opony na czas, rzucie oponą, wyciskaniu odważnika czy żonglerką. Była także możliwość postrzelania z wiatrówki do tarczy.

Dla tych zmęczonych sportowymi emocjami nie brakowało miejsc do posilenia się - na boisku szkolnym były stoiska z jedzeniem i lodami, swoją gastronomiczną ofertę miały także koła gospodyń wiejskich, które zapraszały na swojskie jadło. Gośćmi imprezy była delegacja partnerskiej gminy Sajolad z Węgier, która nie tylko brała udział w konkurencjach sportowych dla publiczności, ale także zaprezentowała węgierskie tańce narodowe. Festyn zwieńczyła zabawa taneczna pod chmurką.

komentarze