Niech święta będą godne, a nie głodne

Niech święta będą godne, a nie głodne

Bank Żywności już po raz dwudziesty organizuje Świąteczną Zbiórkę Żywności. Odbędzie się w najbliższy piątek i sobotę 26 i 27 listopada. W Radomsku i Piotrkowie Trybunalskim jako partner Banku Żywności zbiórkę prowadzić będzie Stowarzyszenie Centrum Pomocy „Panaceum”.

W Radomsku zbiórka będzie prowadzona w sklepach sieci Lidl oraz Biedronka, przy ulicach Narutowicza, Starowiejskiej, Przedborskiej oraz Krasickiego, gdzie do wystawionych koszy, będzie można wkładać produkty kupione specjalnie dla osób potrzebujących.

- Najbardziej zależy nam na produktach, które mogą być bezpiecznie przechowywane, mają długie terminy ważności. Są to olej, napoje i soki, konserwy, przetwory warzywne i owocowe. Oczywiście można dorzucić też jakieś słodycze, odrobina przyjemności należy się każdemu – mówi Damian Noremberg z „Panaceum”.

W Polsce ok. 1,6 mln osób żyje w skrajnym ubóstwie, czyli miesięcznie dysponuje kwotą poniżej 600 zł. Dla wielu z nas utrzymanie się za tak małe pieniądze jest po prostu niemożliwe. A dla tych osób codziennym wyzwaniem jest decyzja, czy zapłacić rachunki, kupić leki czy jedzenie. Pandemia niestety dodatkowo pogorszyła sytuację – zwolnienia z pracy, upadki firm, przymusowa izolacja spowodowały, że potrzebujących przybywa i coraz więcej ich zwraca się o wsparcie do Banków Żywności.

- Pomagamy osobom starszym, chorym, niepełnosprawnym, bezdomnym, samotnym rodzicom – każdemu, kto jest w kryzysie i boryka się z poważnymi problemami, także osobom na kwarantannie, poszkodowanym przez pandemię. Często są to przejściowe kłopoty, np. po nagłej stracie pracy i dzięki naszemu wsparciu, ktoś może poradzić sobie z trudnościami, stanąć na nogi. Za każde wsparcie serdeczne dzięki – dodaje.

Więcej o:
panaceum panaceum radomsko zbiórka żywności
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE