Niech się święci 1 Maja. Zdjęcia

Dziś rano, na placu 3 Maja ponad sto osób wzięło udział w uroczystych obchodach Święta Pracy, zorganizowanych przez miejscowych działaczy Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Dziś rano, na placu 3 Maja ponad sto osób wzięło udział w uroczystych obchodach Święta Pracy, zorganizowanych przez miejscowych działaczy Sojuszu Lewicy Demokratycznej.
foto:A.Szponder
Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 10:00 po odegraniem hymnu i przywitaniem zgromadzonych gości przez radnego Arkadiusza Ciacha. Część oficjalną przeprowadziła radna Ewa Drzazga, która w swoim wystąpieniu przybliżyła historię dzisiejszego święta, a także zwróciła uwagę na problemy Radomska, takie jak: starzenie się jego mieszkańców, brak pracy i perspektyw rozwoju pomimo funkcjonowania strefy inwestycyjnej oraz nieatrakcyjny wygląd centrum miasta.


Po tej części uroczystości przybyli mogli skosztować grochówki, porozmawiać z członkami Radomszczańskiego Klubu Krótkofalowców SP7PRA, obejrzeć wystawę prac Radosława Szymańskiego pt. „Motoryzacja w grafice…”, która towarzyszyła obchodom.

Cały czas można było także oglądać zgromadzone na placu pojazdy i motocykle, m.in. Fiata 125p, Syrenę 105L, Warszawę 203, Nysę 521 i motocykl WSK. Obecni także byli przedstawiciele Stowarzyszenia Sympatyków Pojazdów Militarnych „Rota” z Radomska, którzy zaprezentowali kilka wojskowych pojazdów z lat 50-tych i 60-tych.

O godzinie 11:00 miała miejsce parada motoryzacyjna ulicami Reymonta-Żeromskiego-Pl.3 Maja, w której wzięło udział ponad trzydzieści dwu i jednośladów (niekoniecznie zabytkowych).

W ramach uroczystości pierwszomajowych o godzinie 15:00 na stadionie miejskim przy ul. Brzeźnickiej odbędzie się mecz piłki nożnej kobiet pomiędzy Stalą Radomsko a Hetmanem Włoszczowa o Puchar Święta Pracy.

Więcej o:
sld maja święto pracy pierwszy uroczystości obchody
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE