„NIEBORÓW 2022” – nowa wystawa w muzeum w Radomsku

„NIEBORÓW 2022” – nowa wystawa w muzeum w Radomsku Fot. mat. organizatora

Grupa Twórcza AfP Fotoklubu RP, Ostrołęckie Towarzystwo Fotograficzne oraz Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku zapraszają na wernisaż wystawy fotograficznej „NIEBORÓW 2022”. Wydarzenie odbędzie się w piątek 1 marca 2024 r. o godz. 17.00 w Galerii Muzeum przy ul. Narutowicza 1.

Plener pod roboczą nazwą „NIEBORÓW 2022” odbył się w dniach 09-12 czerwca 2022 roku na terenie powiatu łowickiego. Udział w nim wzięło 10 fotografików: członków zwyczajnych Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców, Ostrołęckiego Towarzystwa Fotograficznego i fotografików z innych stowarzyszeń twórczych.

Spośród wielu atrakcji malowniczych terenów i obiektów powiatu łowickiego do dyspozycji uczestników pleneru wytypowano te najbardziej znane, jak np. XVIII wieczny barokowy zespół pałacowo-parkowy w Nieborowie o powierzchni 30 ha, park romantyczny w Arkadii w stylu angielskim założony przez Helenę Radziwiłłową (1778) i Łowicki Park Etnograficzny w Maurzycach (skansen wsi łowickiej) powstały na przełomie lat 70/80 XX wieku, zajmujący obecnie powierzchnię ok. 18 ha.

Wcześniej, tj. w marcu 2023 roku, Ostrołęckie Towarzystwo Fotograficzne wraz z Dyrekcją Ostrołęckiego Centrum Kultury zorganizowało przedmiotową wystawę prac w „Galerii Ostrołęka”.

Kontynuacją wcześniejszych działań wystawienniczych, wzbogaconą ponadto prezentacją multimedialną, jest wystawa wybranych przez uczestników prac w Galerii Muzeum Regionalnego w Radomsku.

Wystawa grupy twórczej AfP pn. „NIEBORÓW 2022” objęta jest patronatem Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców.

Zaplanowano dalszą ekspozycję powstałych na plenerze prac fotograficznych w innych lokalizacjach na terenie kraju.

Więcej o:
radomsko muzeum radomsko wystawa nieborów 2022
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE