„Niebieski Tydzień” w PP 10 w Radomsku

„Niebieski Tydzień” w PP 10 w Radomsku Fot. UM Radomsko

Publiczne Przedszkole nr 10 w Radomsku przybrało niebieskie barwy. Wszystko za sprawą „Niebieskiego Tygodnia”, który obchodzony był z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu i budowanie wrażliwości społecznej w tym zakresie.

Obchody „Niebieskiego tygodnia” zakończył „Niebieski spacer”.

- Chcieliśmy, aby ten tydzień opierał się na integracji. Dlatego zaprosiliśmy Przedszkole Specjalne do nagrania piosenek „Błękitne serca” i „Spełniaj marzenia”. Podczas warsztatów sensorycznych i plastycznych gościliśmy wychowanków ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oraz podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Radomsku. Uczniowie z Ekonomika robili zdjęcia i pomagali podczas warsztatów – relacjonuje Daria Sadawa, nauczyciel PP 10.

Włączenie się różnych placówek w obchody „Niebieskiego Tygodnia” pokazuje, jak ważna jest współpraca między nimi oraz jak istotna jest integracja osób zdrowych z tymi o specjalnych potrzebach.

W wydarzeniach „Niebieskiego tygodnia” wziął także udział prezydent Radomska Jarosław Ferenc, który wręczył nagrody, podczas rozstrzygnięcia konkursu plastycznego na ilustracje do bajki „Zaczarowany Hubert” autorstwa Ewy Kaczmarczyk.

Obchody „Niebieskiego Tygodnia” w Publicznym Przedszkolu nr 10 stanowią doskonały przykład jak poprzez zabawę i edukację możemy budować bardziej otwartą i wspierającą społeczność.

Więcej o:
radomsko pp 10 radomsko przedszkola nr 10 radomsko niebieski tydzień autyzm
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE