„Niebieski Koncert” w wykonaniu Joanny Kondrat

„Niebieski Koncert” w wykonaniu Joanny Kondrat, 26 listopada zainaugurował Radomszczańską Kampanię Przeciwdziałania Przemocy.

Joanna Kondrat to znakomita polska wokalistka młodego pokolenia. Regularnie koncertuje w zakładach karnych. Jest laureatką nagrody imienia Anny Jantar za zajęcie pierwszego miejsca w konkursie Debiuty 2012 podczas 49. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Uhonorowana nagrodą specjalną Programu Trzeciego Polskiego Radia, na tym samym Festiwalu.

„Niebieski Koncert” Joanny Kondrat, który odbył się w poniedziałek 26 listopada w sali kameralnej Miejskiego Domu Kultury był wyśmienitym połączeniem dobrej muzyki z prezentacją filmu o ofiarach przemocy. Pokazany w trakcie koncertu - Niebieski Film, to obraz zrealizowany przez właśnie przez Joannę Kondrat i dziennikarza Dariusza Łukawskiego. Film przedstawił wypowiedzi sprawców przemocy, a nakręcony został w więzieniu w Bartoszycach.

- Z początkiem 2017 roku, dotarła do mnie smutna wiadomość, że Pogotowie Niebieska Linia zostanie pozbawiona części środków na funkcjonowanie Telefonu Zaufania. Pomyślałam, że to szaleństwo. Skoro nie słychać już głosu ofiar, skoro nikt nie chce słuchać ich płaczu, to może jak zaprezentuje punkt widzenia samych sprawców to pomoże. I w zasadzie trochę pomogło. Stworzyliśmy pierwszy w Polsce dokument, bez udziału ofiar przemocy, a dedykowany ofiarom przemocy. Odwróciliśmy w nim narrację, aby pokazać jak w rzeczywistości wygląda sprawca przemocy - mówiła Joanna Kondrat.

Tegoroczna odsłona Radomszczańskiej Kampanii Przeciwdziałania Przemocy nakierunkowana jest głównie na zwrócenie uwagi na przemoc wobec osób starszych.

- W tym roku chcemy rozpocząć kolejną kampanię przemocową. My chcemy w tym roku również oprócz kobiet do całej naszej akcji informacyjnej włączyć również seniorów, osoby niepełnosprawne. W ramach kampanii chcemy przeprowadzić szereg działań, które mam nadzieję przyciągną mieszkańców. To będą takie działania, podczas których możemy sobie porozmawiać na spokojnie o przemocy, jakie są objawy. Chcemy do tego zaprosić wielu specjalistów i ekspertów z instytucji, które są autorytetem w tej materii – mówi Wioletta Marcinkowska, kierownik Centrum Aktywności Społecznej radomszczańskiego magistratu.

W programie Kampanii znalazły się warsztaty dla pracowników socjalnych (27 i 28 listopada), wykład  Anny Wiechcińskiej „Przemoc wobec osób starszych”(27 listopada godz. 17.00 w MBP), wykład o bezpieczeństwie seniorów (27 listopada, godz. 18.20 w MBP), wykład  Urszuli Nowakowskiej z Centrum Praw Kobiet „Przemoc wobec kobiet seniorek” (3 grudnia, godz. 17.00 w MBP), a na zakończenie wieczór autorski Elżbiety Stępień z książką „Ta kobieta” (4 grudnia, godz. 17.00 w MBP).

Organizatorem Radomszczańskiej Kampanii Przeciwdziałania Przemocy jest Miasto Radomsko i Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Radomsku. Portal Radomsko24.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

Więcej o:
mkrpa przemoc przemoc w rodzinie mkrpa radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE