„Niebieski koncert” na zakończenie Radomszczańskiej Kampanii Przeciwdziałania Przemocy

Na zakończenie Radomszczańskiej Kampanii Przeciwdziałania Przemocy, w MDK wystąpiła Joanna Kondrat.

Radomszczańska Kampania Przeciwdziałania Przemocy jest okazją do przypomnienia, że przeciwstawianie się przemocy to odpowiedzialność każdej i każdego z nas, a stworzenie efektywnego systemu ochrony ofiar to jeden z najważniejszych celów instytucji działających w tym obszarze.

„Niebieski Koncert” Joanny Kondrat, który odbył się w czwartek 28 listopada w sali kameralnej Miejskiego Domu Kultury, był wyśmienitym połączeniem dobrej muzyki i dyskusji o problemie przemocy. Artystce towarzyszył Witold Cisło, utalentowany kompozytor.

- Niebieski Koncert, to głos sprzeciwu wobec gwałcenia ludzkiej godności i udawania, że nic nie widzimy. To co dzieje się za ścianą albo w naszych domach - mówiła podczas występu Joanna Kondrat.

Joanna Kondrat to pełna wdzięku polska wokalistka młodego pokolenia. Jest laureatką nagrody imienia Anny Jantar za zajęcie pierwszego miejsca w konkursie Debiuty 2012 podczas 49. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. 11 maja 2017 r. wykonała pierwszy w Europie koncert, stanowiący spotkanie sprawców i ofiar przemocy. Wydarzenie miało miejsce w kościele pw. Dobrego Łotra, na terenie zakładu karnego w Barczewie.

Koncertowi towarzyszył wernisaż prac plastycznych „Chce mi się chcieć”. Autorami pokazanych prac byli podopieczni Placówek Wsparcia Dziennego w Radomsku. W nagrodę otrzymali dyplomy i upominki.

Wcześniej, w  ramach kampanii w Radomsku, odbył się wieczór autorski Anny Ryng połączony z promocją książki „Miłość bez motyli”, warsztaty dla nauczycieli przedszkoli i wychowawców Placówek Wsparcia Dziennego, Dzień Otwarty w Punkcie Konsultacyjnym przy ul. Kościuszki 12a oraz superwizja dla psychologów i pedagogów ze szkół podstawowych w Radomsku.

Organizatorem Radomszczańskiej Kampanii Przeciwdziałania Przemocy jest Miasto Radomsko i Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Radomsku. Przyłączył się Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i Komenda Powiatowa Policji w Radomsku.

Więcej o:
niebieski koncert joanna kondrat radomko niebieski koncert w radomsku mkrpa radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE