Radomsko, Łódzkie 19.1o Piątek, 21 Czerwca 2019
ważne informacje

Niebezpieczne fajerwerki – nie w Radomsku

Alert 112
Beata Januszewska

Informowaliśmy o spokojnym przebiegu okresu świątecznego w służbach porządkowych. W podobnym tonie minął czas w szpitalu na radomszczańskim oddziale ratunkowym. Do szpitala trafiło więcej osób nietrzeźwych niż rannych po niewłaściwym użytkowaniu petard.

Z naszych informacji uzyskanych ze Szpitala Powiatowego w Radomsku wynika, że w świątecznym okresie, tj. od 31 grudnia 2018 do 1 stycznia 2019 na Szpitalny Oddział Ratunkowy w Radomsku trafiło blisko 160 osób.

- Ze świętowaniem Nowego Roku było różnie, ogólnie byliśmy ostrożniejsi niż we wcześniejszych latach. Kilku pacjentów z powodu pobić, stłuczeń i zwichnięć zostało zaopatrzonych na części zabiegowej SOR. Oddział nie odnotował także poważnych przypadków związanych z używaniem środków pirotechnicznych
- poinformował nas Przemysław Drozdek, kierownik Kancelarii Szpitala w Radomsku.

Sporo pacjentów musiało skorzystać z opieki medycznej z powodu nadużycia alkoholu. Do szpitala trafiały osoby będące pod wpływem alkoholu, a także z podejrzeniem użycia środków psychoaktywnych. Według personelu medycznego, noc była spokojna.

Tradycyjnie już w okresie noworocznym sporo chorych trafiło także do lekarzy w ramach Nocnej i Świątecznej Opieki Medycznej, głównie z dolegliwościami układu pokarmowego. Gorączka, infekcje dróg oddechowych, złe samopoczucie, nadciśnienie, tętnicze, biegunki, bóle brzucha i wymioty to najczęstsze objawy, z którymi zgłaszali się pacjenci z terenu powiatu radomszczańskiego.

komentarze