Nie żyje Krzysztof Janik, wieloletni dyrektor Publicznego Przedszkola nr 1 w Radomsku

Nie żyje Krzysztof Janik, wieloletni dyrektor Publicznego Przedszkola nr 1 w Radomsku Fot. arch. redakcji

W nocy z 7 na 8 stycznia 2023 r. zmarł Krzysztof Janik - dyrektor Publicznego Przedszkola nr 1 im. Jana Brzechwy w Radomsku.

Krzysztof Janik był wieloletnim dyrektorem tej placówki. W maju minionego roku odebrał z rąk prezydenta Jarosława Ferenca akt powierzenia stanowiska dyrektora na kolejną kadencję, która miała upłynąć 31 sierpnia 2027 roku.

O śmierci Krzysztofa Janika poinformowała w niedzielny wieczór Gazeta Radomszczańska.

Krzysztof Janik był dyrektorem Publicznego Przedszkola nr 1 im. Jana Brzechwy w Radomsku od 1984 r. Przez 39 lat powierzoną placówką kierował w sposób wyróżniający, a jego praca zawodowa we wszystkich aspektach była oceniana bardzo wysoko. Wielokrotnie nagradzany Nagrodą Prezydenta Miasta Radomska, a także Nagrodą Łódzkiego Kuratora Oświaty. Jego zawodowe dokonania zostały docenione także wówczas, kiedy otrzymał Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej II stopnia.

Swoim zaangażowaniem i codzienną pracą przyczyniał się do upowszechniania wychowania przedszkolnego na terenie Radomska. W procesie dydaktyczno-wychowawczym dziecko i jego harmonijny rozwój stawiał zawsze na pierwszym miejscu. W jego opinii twórcze działania wyzwalały inwencję i dziecięcą ekspresję, dzięki czemu wychowankowie przedszkola od lat odnosili sukcesy w konkursach ogólnopolskich i wojewódzkich. Szczególnie dbał o dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Cieszył się dużym szacunkiem i zaufaniem rodziców, grona pedagogicznego a także pracowników administracji i obsługi przedszkola. Bardzo dbał o jakość pracy przedszkola, propagował działania proekologiczne, prozdrowotne i promował placówkę w środowisku lokalnym. Chętnie dzielił się swoim doświadczeniem zawodowym i szeroką wiedzą z zakresu prawa oświatowego. Był autorytetem pedagogicznym w środowisku nauczycieli.

Krzysztof Janik miał 62 lata.

Więcej o:
radomsko pp1 radomsko przedszkole krzysztof janik śmierć nie żyje krzysztof janik
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE