Nie przepłacaj za OC - jak obniżyć składkę w Radomsku

Nie przepłacaj za OC - jak obniżyć składkę w Radomsku

Kierowcy z Radomska, którzy nie są zadowoleni z wysokości płaconej przez siebie składki na obowiązkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, powinni się zastanowić, czy zrobili wszystko, żeby była ona jak najniższa. Sprawdź, czy dopilnowujesz kwestii pozwalających na maksymalne zredukowanie ceny OC.

Porównaj ceny

Jeżeli chcesz płacić jak najmniej, musisz znaleźć ofertę, która to zapewnia, czyli gwarantuje najniższą cenę. Teoretycznie wydaje się to łatwe, jednak specyfika OC sprawia, że w praktyce nie jest to wcale takie proste. Dlaczego? Przede wszystkim z uwagi na fakt, że składka ubezpieczeniowa jest obliczana indywidualnie dla kierowcy i w każdym towarzystwie jest inna. Co więcej, dysproporcje w cenie są naprawdę duże, niekiedy nawet kilkukrotne. Kupowanie droższego OC nie ma jednak najmniejszego sensu, ponieważ gwarantuje ono identyczną ochronę jak wszystkie inne, w tym również najtańsze polisy.

Jak w takim razie znaleźć najtańsze ubezpieczenie? Kluczowe w tym celu jest porównanie wysokości składki w wielu towarzystwach. Wiedząc, ile OC kosztuje w poszczególnych firmach, z łatwością można wskazać tę, która proponuje najkorzystniejszą ofertę. Pytanie tylko, jak skalkulować cenę w różnych towarzystwach, nie tracąc czasu na mozolne wyliczanie jej w każdej firmie z osobna? Są na to rozwiązania: spotkanie z agentem ubezpieczeniowym lub użycie internetowej porównywarki.

W Radomsku działa wielu agentów, jednak trzeba pamiętać, żeby kierować swoje kroki wyłącznie do tych, którzy dysponują ofertami wielu towarzystw. Dzięki ich wsparciu można w krótkim czasie dowiedzieć się, ile żądają poszczególne firmy za OC, co pozwala na błyskawiczne wskazanie najlepszej, czyli de facto najtańszej polisy. Identyczny efekt da się uzyskać poprzez wykorzystanie jeden z porównywarek online, które można znaleźć pod adresem kalkulator-ubezpieczen.pl.

Zbieraj zniżki

Kierowcy z Radomska, którzy nie posiadają maksymalnych zniżek za bezszkodową jazdę, powinni jak najszybciej je uzbierać, żeby płacić mniej za OC. Niezbędnym do tego warunkiem jest kontynuowanie polisy przez co najmniej rok bez szkód na koncie. Każde spowodowane przez kierowcę zdarzenie drogowe, w tym nawet drobna stłuczka, skutkuje bowiem odebraniem zniżek, o ile zostanie zgłoszone do ubezpieczyciela. Z tego względu warto rozważyć opłacenie niewielkich szkód z własnych środków i niezgłaszanie jej do towarzystwa, ponieważ wypłata odszkodowania może skutkować większymi podwyżkami niż koszt naprawy zniszczeń.

Opłać składkę od razu po kupnie

Wiele towarzystw ubezpieczeniowych daje możliwość opłacenia składki w ratach, np. dwóch albo czterech. Teoretycznie może się to wydawać atrakcyjnym rozwiązaniem, bo pozwala na przesunięcie kosztów w czasie, jednak nie ma nic za darmo. Korzystając z rat, należy się liczyć z tym, że ich łączna cena będzie wyższa o 10-30% niż koszt zakupu polisy opłaconej za jednym razem. Tak więc jeśli szuka się oszczędności, raty na pewno nie są dobrym wyjściem.

Kup samochód z niewielkim silnikiem

Jeżeli czeka Cię wybór auta i poszukujesz modelu, który jest tani w ubezpieczeniu, rozglądaj się za samochodem wyposażonym w silnik o niewielkiej pojemności. Co do zasady im większa jednostka napędowa, tym droższe jest OC dla pojazdu. Poszukując oszczędności nie tylko na paliwie, ale również obowiązkowej polisie od odpowiedzialności cywilnej, wybierz auto z silnikiem o pojemności nieprzekraczającej 2 l.

Dobierz współwłaściciela z dużymi zniżkami

Jeśli z uwagi na młody wiek lub brak historii ubezpieczeniowej wiesz, że Twoje OC będzie wyjątkowo drogie, przy zakupie auta zarejestruj je na drugiego kierowcę, który dysponuje maksymalnymi zniżkami. W efekcie cena polisy stanie się znacznie przystępniejsza.

Więcej o:
ubezpieczenia radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE