Nie poddam się Spisowi Powszechnemu

Nie poddam się Spisowi Powszechnemu Fot. M. Kołaczkowski

1 kwietnia rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Spisem objęci są wszyscy mieszkańcy Polski – Polacy i cudzoziemcy oraz stali mieszkańcy Polski, którzy w czasie spisu przebywają za granicą. Na stronie internetowej Głównego Urzędu Statystycznego dostępny jest elektroniczny formularz, który należy wypełnić samodzielnie, przy pomocy komputera, tabletu czy smartfona.

Dla osób, którym ograniczenia techniczne uniemożliwiają samospis internetowy, na parterze budynku Urzędu miasta w Radomsku, jest  stanowisko komputerowe z dostępem do Internetu.

Ze stanowiska można korzystać w godzinach pracy urzędu: pon.- pt. 7.30-15.30, wt. 7.30-17. Z punktu korzystają radomszczanie, ale są i tacy, którzy przychodzą tylko po to, aby oznajmić, że nie poddadzą się spisowi powszechnemu.

- Nie jest tych przypadków dużo. Ja miałam może cztery – mówi Wioletta Marcinkowska naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich UM w Radomsku.

- Osoby te poinformowały, że absolutnie nie będą w tym  brały udziału, bo w ich ocenie z  wielu powodów spis jest niezgodny z wieloma przepisami i narusza ich swobody obywatelskie – komentuje Wioletta Marcinkowska.

Należy pamiętać, że udział w spisie jest obowiązkowy. Odmowa udziału w NSP grozi karą grzywny na podstawie art. 57 ustawy o statystyce publicznej.

-  W każdy czwartek, również w ten 30 września, w rejonie targowiska miejskiego będzie spisobus. To szansa dla tych, którzy zapomnieli się spisać lub zmienili zdanie – dodaje Wioletta Marcinkowska

Całą rozmowa z Wiolettą Marcinkowską, na portalu Radomsko24.pl, w poniedziałek 27 września o godzinie 19.45.

Więcej o:
staszczyk niezależnie irek staszczyk wioletta marcinjowska
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE