Nie ma wątpliwości. W okolicy gm. Wielgomłyny jest podpalacz

Nie ma wątpliwości. W okolicy gm. Wielgomłyny jest podpalacz Fot. OSP Silnica

Do trzech pożarów na przestrzeni kilku godzin doszło na terenie gmin Wielgomłyny i Kobiele Wielkie. Ich przyczyną było podpalenie.

Do pierwszego zdarzenia doszło w niedzielę ok. godz. 22.50 w Wielgomłynach. Paliło się ponad 300 balotów słomy. Z żywiołem walczyły 4 jednostki OSP oraz jeden zastęp PSP. Akcję strażacy zakończyli ok. godz. 3.30. Straty oszacowano na 5 tys. zł.

W poniedziałek, 4 października ok. godz. 5.20 strażacy otrzymali kolejne zgłoszenie o pożarze balotów słomy. Tym razem w miejscowości Wola Kuźniewska w gm. Wielgomłyny.

- Akcja gaszenia tego pożaru wciąż trwa. Na miejscu działania prowadzi 5 zastępów OSP oraz 2 Jednostki Ratowniczo-Gaśnicze – mówi Marek Jeziorski, oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Radomsku.

Również w poniedziałek, ok. godz. 5.23 wybuchł pożar w miejscowości Zrąbiec w gm. Kobiele Wielkie. Tam również paliły się baloty słomy.

- Pożary te miały miejsce w bardzo bliskiej odległości od siebie. Przyczyną wszystkich jest podpalenie. O zdarzeniach tych poinformowaliśmy policję – wyjaśnia Marek Jeziorski.

To kolejne pożary, jakie w ostatnim czasie wybuchły w tej części powiatu radomszczańskiego. 28 września 2021 r. w Ferdynandowie w gminie Żytno płonęła pokryta eternitem drewniana stodoła. Z kolei 20 września spłonął niezamieszkały budynek w miejscowości Kolonia Myśliwczów. Przyczyną tych pożarów było również podpalenie.

Komenda Powiatowa PSP w Radomsku przypomina, w jaki sposób należy prawidłowo ustawiać sterty i stogi

Więcej o:
radomsko straż pożarna radomsko psp radomsko pożar baloty słomy podpalenie gmina wielgomłyny
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE