Nie ma i nie było planów przekształcenia szpitala w Radomsku w szpital jednoimienny

Nie ma i nie było planów przekształcenia szpitala w Radomsku w szpital jednoimienny

Do naszej redakcji docierały sygnały od czytelników i pracowników Szpitala Powiatowego w Radomsku, mówiące o przekształceniu placówki w szpital jednoimienny, dedykowany osobom zakażonym koronwirusem. Wicewojewoda Łódzki, Krzysztof Ciecióra, zdecydowanie zaprzecza takim informacjom.

Wicewojewoda Krzysztof Ciecióra, w rozmowie z portalem Radomsko24.pl podkreśla, że na ten moment jest dużo miejsc w innych placówkach dedykowanych osobom z koronawirusem w województwie łódzkim. Nie ma więc takiej potrzeby, aby przekształcać radomszczańską placówkę w szpital jednoimienny.

- Część pacjentów z DPS z Drzewicy i Kleszczowa przyjętych na oddział zakaźny jest już wypisana ze szpitala – zauważa Krzysztof Ciecióra.

Szpital Powiatowy w Radomsku od początku pandemii koronawirusa otrzymuje wymierne wsparcie finansowe tj. 904 tys. zł przekazane decyzją Wojewody Łódzkiego, czy dotację od Województwa Łódzkiego w wysokości 3,3 mln złotych.

Krzysztof Ciecióra dodatkowo zaznacza, że nasz szpital jest również jedną z placówek, która dostaje dodatkową dotację z NFZ na utrzymanie miejsc dedykowanych potencjalnym pacjentom z koronawirusem. To wszystko sprawia, że szpital jest gotowy do realizacji swojej misji, czyli niesienia pomocy w tym szczególnym okresie.

- Nie wiem kto rozsiewa  plotki o zamykaniu oddziałów, czy ograniczeniu opieki zdrowotnej na terenie powiatu radomszczańskiego, ale jest to działanie bardzo nieodpowiedzialne, szczególnie w czasie walki z pandemią. Myślę, że każdy mieszkaniec powiatu i okolic wolałby być leczony blisko swojego domu, dlatego apeluję o większe zrozumienie dla osób z wirusem przebywających pod opieką – mówi wicewojewoda.

Wicewojewoda także zapewnienia:

Jeśli władze samorządowe, czy dyrekcja szpitala będą zwracać się o dodatkową pomoc i wsparcie zawsze jestem gotowy do współpracy.

Więcej o:
koronawirus koronawirus radomsko szpital radomsko szpital
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE