Nie dajmy im upaść! Starosta apeluje do wojewody

Nie dajmy im upaść! Starosta apeluje do wojewody

Pandemia koronawirusa paraliżuje również sektor gospodarki. Mając na uwadze bardzo trudną sytuację finansową firm prowadzących działalność gospodarczą na terenie naszego powiatu Starosta Powiatu Radomszczańskiego, Beata Pokora wystąpiła do Wojewody Łódzkiego o wsparcie dla firm, m.in. poprzez umorzenie opłat z tytułu użytkowania wieczystego.

O umorzenie opłat z tytułu użytkowania wieczystego apeluje wielu radomszczańskich przedsiębiorców. Tymczasem - jak zauważa Beata Pokora, podjęcie decyzji w tym zakresie nie leży w kompetencji starosty, lecz wojewody.

- Obecna wyjątkowa sytuacja uniemożliwia prowadzenie racjonalnej działalności gospodarczej małych i średnich firm z terenu naszego powiatu. Duże koszty związane z prowadzeniem działalności gospodarczej będą powodować ich upadłość lub znaczące ograniczenie zatrudnienia. (...) Zwracam się z prośbą o rozważnie możliwości umarzania, odraczania lub rozkładania na raty opłat rocznych z tytułu użytkowania wieczystego gruntów należących do Skarbu Państwa -  czytamy w piśmie skierowanym do Wojewody Łódzkiego w dniu 24 marca 2020 r.

Więcej o:
koronawirus koronawirus radomsko starosta apel do wojewody przedsiębiorcy
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE