Nie będzie strefy kibica?

Nie będzie strefy kibica? Fot. ilustracyjne: sxc.hu

Decyzje radnych dotyczące przesunięć w budżecie na rok 2018 spowodowały, że nie będzie pieniędzy na utworzenie w Radomsku Rodzinnej Strefy Rozrywki podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Rosji.

Transmisje na żywo wszystkich meczów mistrzostw na dużym telebimie, spotkania ze znanymi sportowcami, strefa rekreacji dla najmłodszych – gry i zabawy, organizacja mini mistrzostw dla radomszczańskich drużyn, Kino po Meczu – bezpłatne projekcje filmowe na telebimie, wydzielona strefa gastronomiczna z ogródkiem piwnym – to wszystko w ramach Rodzinnej Strefy Rozrywki, którą Miasto Radomsko chciało zorganizować na stadionie przy ul. Kościuszki w trakcie trwania mundialu od 14 czerwca do 15 lipca. 

Radomszczanie chętnie uczestniczą w życiu miasta w wydarzeniach, imprezach. Pokazują to Dni Radomska czy pikniki integracyjne organizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego, które sami mieszkańcy wybrali w głosowaniu. Stąd pomysł utworzenia strefy.

Śladem innych miast, Radomsko chciało stworzyć strefę kibica, gdzie na dużym ekranie mieszkańcy mogliby wspólnie oklaskiwać i dopingować najlepszych piłkarzy z całego świata, co ważne także reprezentantów Polski.

- Nasza strefa kibica nie byłaby jednak tylko miejscem oglądania meczów na żywo. Na miesiąc utworzylibyśmy Rodzinną Strefę Rozrywki. Organizowalibyśmy gry i zabawy dla dzieci, turnieje nie tylko piłkarskie, konkursy z nagrodami, mające walor edukacyjny. Do strefy byliby zapraszani ciekawi goście, np. sportowcy. W miarę możliwości organizowalibyśmy bezpłatne projekcje filmowe – mówi Paulina Grabowska, naczelnik Wydziału Informacji i Promocji.

Wydzielona zostałaby też strefa gastronomiczna. Szczegółowy plan działań w ramach Rodzinnej Strefy Rozrywki wspólnie z klubami i stowarzyszeniami był w trakcie opracowywania.

Radni nie przesunęli jednak w budżecie 100 tys. zł potrzebnych na ten cel. Według przeprowadzonego rozeznania, kwota ta i tak starczyłaby tylko na dzierżawę telebimu, wypożyczenie namiotów, zapewnienie toalet i ochrony.  Dlatego pewne działania wymagałyby wsparcia sponsorów i byłyby realizowane siłami pracowników Wydziału informacji i Promocji oraz Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (np. rozgrywki, turniej i zabawy dla dzieci).

Rodzinna Strefa Rozrywki działałaby w okresie wakacyjnym, co byłoby szczególnie ważne dla rodzin, które w tym czasie pozostają mieście. Możliwe byłoby też kontynuowanie niektórych działań,  już bez kosztownego telebimu, po zakończeniu Mistrzostw Świata do końca wakacji.

Przypomnijmy. Podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Rosji, reprezentacja Polski zagra z Senegalem (19 czerwca), Kolumbią (24 czerwca) oraz Japonią (28 czerwca).

Więcej o:
strefa kibica mundial piłka nożna
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE