"Nie bądź durną, goń za urną"

Pod takim hasłem odbył się happening w wykonaniu członków Szkolnego Klubu Europejskiego "Młodzież dla Europy". Młodzi ludzie zachęcali do wzięcia udziału w wyborach samorządowych

Pod takim hasłem odbył się happening w wykonaniu członków Szkolnego Klubu Europejskiego "Młodzież dla Europy". Młodzi ludzie zachęcali do wzięcia udziału w wyborach samorządowych.
Fot. SKE Młodzież dla Europy


Uczniowie z ZSG nr 7 mieli na sobie biało-czerwone barwy, wymalowane twarze, wyposażeni byli w szaliki. Posiadali także tematyczne ulotki z hasłami: "Mamo, tato... Twój głos, to moja przyszłość...", "Po pierwsze rozsądek, po drugie właściwy wybór", "Zamiast narzekać, z a g ł o s u j", jak również ulotki otrzymane od Fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej, na których można znaleźć praktyczne wskazówki, jak należy głosować, jakie są kompetencje samorządu gminy, powiatu i samorządu wojewódzkiego.

Nie zabrakło także niecodziennych sposobów, dzięki którym uczniowie chcieli dotrzeć do mieszkańców. Towarzyszyła im wesoła, uciekająca urna, do której trafić mieszkańcom pomagały specjalnie przygotowane biało-czerwone strzałki. 

Więcej o:
zespół szkolno-gimnazjalny nr 7 w radomskum młodzież dla europy wybory samorządowe głosowanie
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE