Nasza interwencja: dziury będą załatane

Nasza interwencja: dziury będą załatane

Miesiąc temu informowaliśmy o głębokich wyrwach na skrzyżowaniu ulic Sucharskiego i Transportowej w Radomsku. Na prośbę Czytelnika zajęliśmy się sprawą i zwróciliśmy się do Starostwa Powiatowego w Radomsku z prośbą o komentarz i interwencję. Właśnie otrzymaliśmy odpowiedź w tej sprawie od zarządcy drogi.

5 lutego otrzymaliśmy wiadomość od naszego Czytelnika, Pana Grzegorza, który napisał: - Takie dziury na skrzyżowaniu ulicy Sucharskiego z ulicą Transportową. Auta jeżdżą już po chodniku. Do wiadomości były załączone zdjęcia, których więcej zamieszczamy w artykule z lutego (czytaj tutaj).  Tego samego dnia wysłaliśmy także zapytanie do zarządcy drogi - Starostwa Powiatowego w Radomsku, czy zamierza zareagować na uwagi mieszkańca, co do pogarszającego się stanu tego odcinka.

Odpowiedź nadeszła po ponad miesiącu - 8 marca. W mailu czytamy: - Po sygnałach medialnych pracownicy Wydziału Zarządzania Drogami w Starostwie Powiatowym w Radomsku pojechali aby obejrzeć stan nawierzchni w rejonie Skrzyżowania ul. Sucharskiego i Transportowej. Lustracja potwierdziła konieczność zniwelowania zaniżeń w bitumicznej nawierzchni w rejonie wlotu ul. Transportowej w ul. Sucharskiego. I takie prace wkrótce zostaną przeprowadzone, nawierzchnia zostanie wyrównana, by w zagłębieniach nie gromadziła się woda - czytamy w liście od Wioletty Bąk-Kempy, rzecznika prasowego Powiatu Radomszczańskiego.

Urzędniczka przekonuje jednak, iż podczas przeglądu stanu drogi nie znaleziono jednak aż tak głębokich dziur w nawierzchni, jak mogłoby to wynikać z zamieszczonych fotografii. - W tej sytuacji bardzo proszę o dokładne wskazanie, gdzie konkretnie zostały zrobione zdjęcia – umożliwi to zdiagnozowanie i usunięcie problemu - czytamy w dalszej części maila.

Poinformowano nas ponadto, że zebrany zostanie również nadmiar tłucznia, który zbiera się w rejonie skrzyżowania (tłuczeń osadza się tam, bo jest zmywany przez wodę i przenoszony przez ciężarówki z dalszej części ul. Transportowej). Dodatkowo – w planach jest budowa brakującej części chodnika dla pieszych (za ul. Transportową). 

Więcej o:
sucharskiego transportowa dziury droga powiatowa
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE