Nareszcie wygrana! RKS Radomsko – Świt Nowy Dwór Maz. 2:1 - Radomsko24.pl

Nareszcie wygrana! RKS Radomsko – Świt Nowy Dwór Maz. 2:1

RKS Radomsko nareszcie wygrywa ligowe spotkanie. W meczu 10. kolejki, 28 września pokonuje drużynę Świtu Nowy Dwór Mazowiecki 2:1 (1:1).

W pierwszej połowie żadna z drużyn nie uzyskała większej przewagi. Kilka rzutów rożnych i kilka fauli. W 34.min okazję do zdobycia bramki miał Mateusz Wrzesień po podaniu Pawła Baraniaka, piłka jednak minęła bramkę gości. W 38. minucie prowadzenie obejmuje Świt za sprawą bezpośredniego strzału z rzutu wolnego Krystiana Pomorskiego. Kilkanaście sekund  po wznowieniu gry, szybki atak RKS-u daje remis 1:1. Strzelcem Paweł Baraniak, podawał Jakub Rozwandowicz. Po zdobyciu bramki, piłkarze wykonali kołyskę dla Jakuba Rozwandowicza. Zawodnicy celebrowali w ten sposób narodziny dziecka napastnika RKS.

W drugiej połowie ponownie na listę strzelców w 67. min. wpisuje się Paweł Baraniak po asyście … Jakuba Rozwandowicza. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie.

Po wygranej ze Świtem, drużyna z Radomska ma na koncie 10 punktów, 13 bramek strzelonych a 16 straconych. Zwycięstwo pozwoliło żółto-niebieskim „uciec” ze strefy spadkowej i uplasować się na 14. pozycji w ligowej tabeli. W następnej kolejce RKS zagra na wyjeździe z Pelikanem Łowicz.

RKS Radomsko – Świt Nowy Dwór Maz. 2:1 (1:1)

Wyjściowa jedenastka RKS Radomsko: D. Podleśny – A. Ślęzak, K. Sadziński, N. Balcerzyk, D. Siewiera, Ł. Bocian, D. Danilczyk, A. Saktura, M. Wrzesień, J. Rozwandowicz

Wyjściowa jedenastka Świt Nowy Dwór Maz.: B. Niezgoda – R. Kamiński, S. Cuch, K. Pomorski, K. Drwęcki, H. Michalak, P. Broniszewski, A. Ciach, M. Kwiatkowski, K. Wiśniewski, R. Maciejewski