Najsłynniejsze jabłko świata

Najsłynniejsze jabłko świata

Tak naprawdę firmy Apple chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Marka ta jest szczególnie rozpoznawalna pod ciekawym logo. Otóż to słynne jabłko cieszy się renomą wśród wielu użytkowników na całym świecie. Z całą pewnością nie będzie w tym krzty przesady, jeżeli przyznamy, że produkty takie jak Mac, iPad Czy iPhone znacząco wpłynęły na postrzeganie i oblicze popularnych sprzętów elektronicznych. Wszystkie rozwiązania tego producenta łączą w sobie wysoką jakość, jak i niepowtarzalny design. Czy Apple wyznacza standardy dla czołowych producentów różnych sprzętów elektronicznych? Z całą pewnością.

Historia marki pisana od wielu lat

Tak naprawdę historia firmy Apple zaczęła się już w ubiegłym wieku, w latach 70. wszystko miało swój początek wtedy, kiedy dwójka przyjaciół, czyli Steve Woźniak i Steve Jobs zaczęli pracować razem. Entuzjaści nowych technologii znaleźli nić porozumienia i postanowili stworzyć wspólny projekt pierwszego komputera o nazwie Apple I. Powinniśmy jednak w tym miejscu wspomnieć o tym, że ówcześnie komputery były popularne i dostępne tylko i wyłącznie dla urzędników i naukowców. Zarówno Steve Jobs, jak i Steve Woźniak, dostrzegli potencjał tej branży i postanowili go wykorzystać. Co chcieli zrobić? Zależało im na tym, by stworzyć komputer dostępny dla każdego, nawet przeciętnego człowieka. Niemniej jednak musimy od razu wyjaśnić, że ówczesny produkt, który stworzyli, w niczym zupełnie nie przypominał obecnych urządzeń, które oferuje nam ta rozpoznawalna firma. Jednak wyróżniał się czymś niezwykłym, gdyż w odróżnieniu od ówcześnie sprzedawanych rozwiązań, produkt ten stanowił gotową całość.

Wydawać by się mogło, że tak innowacyjne rozwiązanie może wyłożyć tylko i wyłącznie sukces, a początki firmy to droga usłana różami. Jednak tak naprawdę start wcale nie był taki prosty, gdyż konieczne było uzbieranie konkretnej sumy pieniędzy na rozwój biznesu. Wtedy też przyjaciele postanowili wyprzedzać swój majątek w postaci ciekawych gadżetów.

W międzyczasie do ich duetu dołączył Roland Wayne, który był właśnie odpowiedzialny za stworzenie logo marki, czyli najsłynniejszego jabłka na całym świecie. Pomimo tego mężczyzna ten po dwóch tygodniach współpracy postanowił sprzedać swoje udziały. Był on właścicielem 10% udziałów i kwotę, którą uzyskał za ich sprzedaż, możemy przeliczyć Na niespełna 800 $. Brzmi niesamowicie, prawda? Z pewnością mógł on żałować tego, gdyż już sześć lat później wartość jego akcji wzrosła do półtora miliarda dolarów.

Komputery dla wszystkich

Jak się okazało, pierwsze komputery sygnowane logo aktualnie rozpoznawalne na całym świecie, znalazły dość szybko swoich właścicieli. Wtedy firma postanowiła szukać inwestora, który mógłby zapewnić fundusze na rozwój kolejnego projektu. Z czasem trzecim udziałowcem stał się Mike Markkula,  który Zasilił przedsiębiorstwo kwotą 250000 $.

Wtedy też produkty zyskały na popularności i stawały się tym samym coraz bardziej zaawansowane. W roku 1977 zaprezentowano innowacyjne rozwiązanie, czyli komputer, który znajdował się w plastikowej obudowie i wyświetlał kolorową grafikę. Jednak tak naprawdę rozpoznawalność tej marki zaczęła się w roku 1848, kiedy do sprzedaży trafił kultowy Macintosh. Ale tutaj mamy pewne zaskoczenie, gdyż mimo sporych nakładów finansowych na marketing i reklamę, produkty te nie sprzedawały się aż tak owocnie, jak Zakładano. Prawdziwy sukces firma odnotowała dopiero w roku 1998 wraz z wprowadzeniem na rynek iMaca, czyli komputera osobistego bez stacji dyskietek. Swoich zwolenników zachwycił on estetycznym designem. Tak naprawdę od swojej premiery aż po dziś dzień dzięki temu urządzeniu firma ta notuje coraz wyższe zyski i nie wygląda, co miało to ulec zmianie.

Serwis Apple, czyli wsparcie producenta

To, co wyróżnia te innowacyjne rozwiązania, to niewątpliwie serwis Apple, który zasługuje na szczególną uwagę. Jeżeli zdecydujemy się na zakup nowego urządzenia, będziemy mogli liczyć na wieloletnie wsparcie. Istotne jest jednak to, że serwis Apple działa niezwykle sprawnie i solidnie, dlatego też jest ceniony przez właścicieli tych nowoczesnych rozwiązań. Warto jednak wspomnieć, że produkty sygnowane logo znanego jabłka na całym świecie bywają niemal całkowicie bezawaryjne. Jednak mogą zdarzyć się sporadyczne wady fabryczne, także niekiedy dochodzi do uszkodzeń mechanicznych z winy użytkownika. W takiej sytuacji serwis Apple okaże się niezwykle pomocny.

Warto jednak wspomnieć, że spora część osób decyduje się na zakup już kilkuletnich rozwiązań, używanych przez inne osoby. Wtedy możemy liczyć na serwis Apple pogwarancyjny, ale tutaj powinniśmy wybierać rozsądnie i z dozą dystansu. Nie każdy serwis Apple jest godny uwagi, dlatego też, zanim powierzy my nasze uszkodzone urządzenie pracownikom takiego miejsca, warto odpowiednio wcześnie zweryfikować umiejętności fachowców.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE