Najpopularniejsze kartony do pakowania paczek

Najpopularniejsze kartony do pakowania paczek

Pudełka tekturowe, nazywane również pudełkami kartonowymi lub po prostu kartonami są wykorzystywane do transportu i magazynowania rozmaitych produktów. Na rynku można je znaleźć w wielu rozmiarach, dzięki czemu można odpowiednio dobrać karton do konkretnego produktu i tym samym zapewnić mu lepszą ochronę. Czy wiesz jednak, że istnieje kilka rodzajów pudełek? Poznaj te najpopularniejsze kartony do pakowania paczek!

Jakie rodzaje pudełek kartonowych cieszą się największą popularnością?

Czy wiesz, jakie istnieją rodzaje kartonów? Jakie są najczęściej wybierane? Sprawdź to poniżej!

Kartony klapowe

Najbardziej znane i jednocześnie najczęściej wybierane są kartony klapowe. Wyróżniają się prostą konstrukcją, a ich składanie nie zabiera dużo czasu i jest banalnie proste. Tego typu kartony mają klapy tylko u góry lub u góry i u dołu. Do ich złożenia i zamknięcia potrzebujesz jedynie taśmy klejącej (bądź zszywek). Dużą ich zaletą jest także to, że nie są jednorazowe - bez problemu możesz je używać wielokrotnie. Niezależnie od tego, co chcesz zapakować: ciężki czy lekki towar, z pewnością sprawdzą się kartony klapowe, które znajdziesz w wielu rozmiarach w ofercie Kartoniki.pl.

Kartony fasonowe

Kolejnym rodzajem są kartony fasonowe, które zostały stworzone w taki sposób, że do ich zamknięcia niepotrzebna jest taśma klejąca. Tego typu pudełka możesz zamknąć wręcz ekspresowo. Zazwyczaj są wykorzystywane do pakowania mniejszych przedmiotów. Rynek proponuje kartony fasonowe w wielu wariantach, o różnych systemach zamykania. Na pewno niejednokrotnie spotkałeś się z kartonem fasonowym. Ten rodzaj kartonów znajduje zastosowanie m.in. w gastronomii (do pakowania pizzy). Prezentują się naprawdę świetnie i zapewniają doskonałą ochronę produktu, zatem nie ma co się dziwić, że cieszą się coraz większą popularnością. Wybierając kartony fasonowe, nie musisz się martwić o to, że produkty w nich przewożone będą latały czy obijały się w pudełku.

Opakowania kartonowe, w tym pudełka fasonowe znajdziesz do kupna u lokalnego producenta opakowań kartonowych pod adresem: https://kartoniki.pl/pakowanie-i-wysylka/opakowania-kartonowe/

Kartony dwuczęściowe

Istnieją również kartony dwuczęściowe, czyli pudła teleskopowe, które złożone są z dwóch części. Składają się z wieka i spodu, które wzajemnie na siebie nachodzą. Mają budowę, dzięki której pudła teleskopowe są bardzo praktyczne. Producenci kartonów zwykle oferują je w różnych kształtach, szerokościach i grubościach. Nikt nie powinien mieć problemu z ich składaniem. Są bardzo wytrzymałe, zatem nic nie stoi na przeszkodzie, aby korzystać z nich wielokrotnie. Świetnie sprawdzają się m.in. do pakowania butów. Bardzo często są też wykorzystywane jako pudełka prezentowe. 

Kartony multimail

Nieco rzadziej spotykane są kartony multimail. Ich inne nazwy to np. karton owijka, czy karton rollbox. To rodzaj opakowań, które składają się z jednego płaskiego i jednolitego arkusza tektury. Wystarczy go złożyć, aby ten dokładnie dopasował się do wielkości pakowanego produktu. Kartony multimail występują w wielu rozmiarach. To rodzaj pudełek doceniany m.in. za to, że nie trzeba stosować wypełnienia, co wynika z tego, że kartony multimail dopasowują się do pakowanego przedmiotu.

Kartony tuby

Wspomnijmy jeszcze o kartonach tubach. To najlepsze pudełka do przechowywania i transportu rzeczy wyróżniających się kształtem owalnym lub podłużnym. Kartony tuby zostały stworzone z kartonu spiralnie zwiniętego w kształcie kwadratowym lub okrągłym. Doskonale sprawdzają się, jeśli musisz przewieźć np. plakaty lub kalendarze, a także inne rzeczy, które w transporcie mogą ulec zgnieceniu. Warto jeszcze podkreślić, że kartony tuby okrągłe nie wymagają składania i stosowania taśmy klejącej. Do ich zamknięcia służą wieczka. Do ich zalet dodajmy to, że niewiele ważą i podobnie jak inne kartony - nie są jednorazowe. 

Na jakie pudełko się zdecydować?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wybór odpowiedniego pudełka zależy od wielu czynników, takich jak to, co zamierzasz przechowywać lub transportować. Ważne jest, aby pudełko zawsze dopasować do wielkości towaru, nie zapominając o uwzględnieniu miejsca niezbędnego na wypełniacz. Wybierając pudło, zwróć uwagę także na jego wytrzymałość, która jest uzależniona od wewnętrznej fali (np. fala B, fala C), mając na uwadze, że to wszystko ma wpływ na to, czy pudełko wraz z towarem dotrze na miejsce w nieuszkodzonym stanie. Jeśli prowadzisz sklep internetowy i nie jesteś pewien, jakie wybrać opakowania czy wypełniacze, warto zwrócić się o pomoc do ekspertów w dziedzinie. 

Po zakupie kartonów, warto zastanowić się jak je efektywnie wykorzystać w firmie. Pomocnym może okazać się artykuł pod linkiem: https://inowroclaw.info.pl/artykul/jak-efektywnie-wykorzystac/1444060 

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE