Najlepsze gry planszowe dla dzieci

Najlepsze gry planszowe dla dzieci

Gry planszowe odpowiednio dobrane do wieku dziecka mogą okazać się doskonałym sposobem na spędzenie wolnego czasu z rodzicami. Dodatkowo rozwijają one umiejętności logicznego i analitycznego myślenia, a także pobudzają kreatywność. Są też wspaniałą alternatywą dla gier komputerowych i sposobem na odciągnięcie dzieci od telewizora. Jakie są najpopularniejsze gry planszowe dla dzieci?

Najpopularniejsze gry planszowe dla dzieci

Poniżej przedstawiamy najciekawsze gry planszowe rodzinne:

  • Mancala – gra planszowa dla dwóch graczy, polegająca na przesuwaniu perełek po planszy i ich zbieraniu. To prosta i łatwa do nauczenia się gra, która jest również dostępna w przystępnej cenie.
  • Osadnicy z Catanu: Junior (ang. Settlers of Catan: Junior) – uproszczona wersja popularnej gry strategicznej dla dzieci powyżej 6 roku życia. Gra ta może być droższa niż niektóre z pozostałych gier wymienionych powyżej, ale wciąż jest stosunkowo przystępna cenowo w porównaniu z niektórymi innymi grami planszowymi.
  • Monopoly Junior – to popularna gra planszowa dla dzieci, w której zastosowane uproszczone mechanizmy w stosunku do zwykłego Monopoly. Polega ona na kupowaniu i sprzedawaniu nieruchomości.
  • Labirynt (ang. Labyrinth) – gra planszowa, w której gracze przesuwają planszą, aby dotrzeć do celu i odnaleźć ukryte skarby.
  • Ryzyko Junior (ang. Risk Junior) – uproszczona wersja popularnej gry strategicznej dla dzieci powyżej 5 roku życia.

Gra dla dzieci planszowe nowości

Rynek gier planszowych nieustannie się rozwija. Poza klasycznymi tytułami na rynku co roku pojawia się wiele nowości. W ostatnich latach dużą popularność zyskuje gra Ticket to Ride: First Journey. Ro wersja dla dzieci popularnej gry Ticket to Ride, w której gracze tworzą trasę kolejową i zbierają karty, aby zbudować jak najdłuższą linię. Innym przykładem jest Dragomino. To z kolei uproszczona wersja Kingdomino, w której gracze układają kafelki, aby utworzyć jak najwięcej kompletnych wysp dla smoków. Te dwie pozycje pozwolą na spędzenie długich godzin ze swoimi pociechami i zapewnią wspaniałą rozrywkę.

Tanie gry planszowe dla dzieci

Jeśli nie chcemy wydawać dużej kwoty na grę dla najmłodszych, warto zwrócić uwagę na tanie gry planszowe dla dzieci. Przykładem może być tutaj na przykład chińczyk. To pozycja, którą uwielbiają wszystkie dzieci i pozwala na grę nawet w cztery osoby. Dla nieco starszych dzieci doskonałym wyborem mogą być warcaby lub szachy. Uczą one analitycznego myślenia i zapewniają doskonałą rozrywkę na długie godziny.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE