Najlepsi z wiedzy o twórczości Jana Brzechwy

Najlepsi z wiedzy o twórczości Jana Brzechwy Fot. PSP nr 8 w Radomsku

W Publicznej Szkole Podstawowej nr 8 im. Przyjaciół Dzieci w Radomsku odbył się Międzyszkolny Konkurs Plastyczny dla uczniów klas II-VII szkoły podstawowej „Mój Brzechwa - twórczość Jana Brzechwy na obrazie”. Wzięło w nim udział 22 uczestników z 6 radomszczańskich szkół podstawowych.

Konkurs podzielony był na dwie kategorie wiekowe: klasy II-IV i klasy V-VII. Uczestnicy konkursu z klas II-IV mieli za zadanie wykonać ilustrację do wybranego przez siebie wiersza Jana Brzechwy.

Z kolei uczestnicy klas V-VII mieli wykonać ilustrację do wybranego fragmentu z „Akademii Pana Kleksa”. Jury konkursowe, któremu przewodniczyła Alina Wilkoszewska z Muzeum Regionalnego im. S. Sankowskiego w Radomsku wyłoniło następujących laureatów:

- w kategorii klas II- IV - I miejsce otrzymała Zuzanna Walczak z PSP nr 6, II miejsce ex aequo zdobyły Iga Kowalska z PSP nr 5 i Julia Przybylska z PSP nr 2, III miejsce otrzymała Julia Ciesielska z PSP nr 10, wyróżnienie z kolei zdobyły Liwia Grzesiczak z PSP nr 3 i Bogumiła Bałdys z PSP nr 10

- w kategorii klas V-VII - I miejsce ex aequo zdobyły Adrianna Górniak z PSP nr 3 i Zofia Wróblewska z PSP nr 3, II miejsce otrzymała Milena Olas z PSP nr 5, III miejsce zdobyły ex aequo Zuzanna Knop z PSP nr 10 i Alina Laczek z PSP nr 8, wyróżnienie z kolei otrzymały Julia Stępień z PSP nr 8 i Amelia Woźniak z PSP nr 10

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki od muzeum. Laureaci  otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców PSP nr 8, natomiast pozostali uczestnicy upominki.

Więcej o:
psp nr 8 psp nr 8 w radomsko konkurs konkurs jan brzechwa
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE